CHP’li Ertürk’ten AKP’li Aktürk’e Meydan Okuma

Haber: Armağan ŞEN 

14 Mayıs Genel Seçimleri öncesinde CHP Gençlik Kollarından bir kaç gencin dün akşam saatlerinde bir takım kişilerce saldırıya uğraması sonrasında CHP Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ali Abbas Ertürk ve CHP’li heyet hastane önünde açıklama yapmış, bu açıklamaya istinaden AKP İl Başkanı Hamza Aktürk cevap vererek saldırganların “Parti üyesi dahi olmadığını” ifade etmişti.

İki siyasetçi arasında söz düellosu şiddetlenerek devam ederken, CHP Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ali Abbas Ertürk basın açıklamasında bulunarak AKP İl başkanı Hamza Aktürk’e yönelik eleştirel açıklamalarda bulundu.

 

Dün akşam saatlerinde CHP Gençlik Kollarına yönelik gerçekleştirilen saldırıya ilişkin CHP Aksaray Milletvekili Aday Adayı Ali Abbas Ertürk AKP İl Başkanı Hamza Aktürk’ün açıklamalarına Sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Aktürk’ün açıklamasına yanıt veren Ertürk videolu yayımladığı açıklamasında şunları söyledi :

‘’Dün akşam saatlerinde CHP Gençlik Kollarına bir saldırı gerçekleştirildi.

Bu saldırıya sert tepki verince de AK Parti İİl Başkanı Sayın Hamza Aktürk sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı. Konunun partileriyle bir alakası olmadığını dile getirdi.

Saldırıyı provoke eden ve saldıran arkadaşların Sayın Aktürk’le olan fotoğraflarını gençleri teşhir etmemek adına Ak Parti İl başkanına özelden ileteceğim.

Dün gece saatlerinde gerçekleştirdiğimiz ilk açıklamada algı yönetimi yapılarak olay madde kullanımı ile suçlandıklarına yönelik bir algı yönetimi oluşturulmaya çalışıldığını görüyoruz. “ dedi.

 

“AKP’Lİ Gençlere Yönelik Bir Genelleme Yapmam”

Ak Parti gençlik kollarına bu şekilde bir genelleme yapmam, benim tarzım bu değil. Daha önce açıkladığım dosyalarda da Ak Parti üzerinden bir genelleme yapmadım ama bu saldırıyı yapan, provoke eden, ‘’Ak Parti gençlik kollarımızı arıyoruz’’ diyenlerin araçlarından çıkanları görünce az bile söylediğimi düşünüyorum.”

 

“Gençlik Kollarımıza Saldırı Planlı Bir Saldırıdır”

Ak Partili gençlerimizde böyle bir algı oluşmasını istemem ama sayın başkan da önce yayında fotoğraf çekildi arkadaşların partileriyle ilişkisini açıklasın.

İl başkanıyla birlikte yelek giyip, pide dağıtacak kadar yakınsa AK Parti teşkilatı ile bir ilişkisi vardır. Bunu AKP İl başkanı yaptı demiyoruz ama olay sırasındaki kamera görüntüleri ve fotoğraflar gösteriyor ki gençlik kollarımıza planlı ve programlı bir saldırı var.

 

“Tehditleriniz Oradaysa Ali Abbas Ertürk Burada”

Gerçekler ortaya çıkar, emniyet güçlerimiz gerekli çalışmaları yapıyor. Doğrudan ya da dolaylı bu konuyu benimle ilişkilendirmek isteyen varsa da şunu söylemek isterim tehditleriniz oradaysa Ali Abbas Ertürk burada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İYİ Parti ile CHP Aksaray’da Ortak Listede Gidecek İşte Detaylar

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?