İYİ Parti ile CHP Aksaray’da Ortak Listede Gidecek İşte Detaylar

Haber: Armağan ŞEN

Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin (CHP-İYİ Parti-Demokrat Parti-Saadet Partisi) Aksaray’da tek listeyle seçime gideceği haberi bugün kamuoyunda bomba etkisi yarattı. Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in paylaştığı anons haberi sonrasında haber merkezimizin telefonları susmak bilmedi.

Mİllet İttifakı’ın oluşturan partiler, hiç milletvekkili çıkartılamayan veya güçsüz olduklarını düşündükleri illerde ortak listeyle seçime gitme kararı aldığını ve seçim tarihinden önce de Ankara kulislerinde 41 ilde ortak liste ile gidileceği konuşuluyordu.

 

14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kala Millet İttifakı’nda liste çalışmaları sürüyor. CHP’de hakim görüş, 25 ilde ortak liste ile seçimlere girmek olurken, ittifakın dört partisi de genel seçimler için ortak liste formülü üzerinde çalışıyor. Görüşmelere yakın kaynakların aktardığına göre masada öncelikli olarak CHP ve İYİ Parti’nin geçen seçim milletvekili çıkaramadığı ya da güçsüz oldukları yerler konuşuldu.

İttifak parti genel merkezlerinde illerdeki yoklamalarda hangi partinin önde olduğuna bakılıp onun listesinden girilmesi konusunda uzlaşı sağlandığı öğrenildi.

Bugün İYİ Parti Aksaray Teşkilatında yapılan basın açıklamasında soru üzerine İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel yaptığı açıklamada; “Aksaray’da İYİ Parti ile CHP ortak listeden gidecek. Genel Başkan yardımcımız iletti. İYİ Parti logosunda 1’inci ve 3’üncü sıra adayı İYİ Parti’den, 2’inci ve 4’üncü sıra adayı ise CHP’den olacak. Aksaray gibi 25 ilde bu uygulama yapılacak. CHP’nin güçlü olduğu illerde CHP logosunda, İYİ Parti’nin güçlü olduğu illerde İYİ Parti logosunda gidilecek” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP Aday Adaylarını Tanıttı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?