CHP’li Ertürk O Gece Neler Yaşandı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Son Dakika haber merkezi tarafından hafta içinde yayınladığımız “Aksaray’da O İl Başkanı İstifaya Hazırlanıyor” ve “Özür Diledi İstifa’dan Vazgeçti” başlıklı haberlerimizin ardından Aksaray’daki siyasi kamuoyu o gece yaşananları merak ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanlığı yönetim kurulu WhatsApp grup yazışmasında CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk hafta içi saat 18:09 sularında gruba attığı “Arkadaşlar il başkanlığı görevimden ayrıldığımı sizlere bildirmek istiyorum, hakkınızı helal edin” mesajının ardından CHP’de sıcak saatler yaşanmıştı.

İl Başkanı Ertürk’ün istifasının yanlış olduğunu ve göreve devam etmesini isteyen yönetim kurulu üyeleri İl Başkanı Ertürk’ün istifa kararıın geri çekmesi için yoğun çaba harcadılar. Ertürk ile gece boyunca yapılan görüşmelerde kararının kesin olduğunu bildirmişti. Ancak bir gün sonra parti il binasında gerçekleşen Yönetim kurulu toplantısında CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk; Kararından vazgeçtiğini dile getirerek; Yoğun iş temposu ve yoğun siyasi çalışmalar sonucunda bunaldığını bu nedenle istifa kararı aldığını ancak bu yaptığının amatörce bir davranış olduğunu ve kararından vazgeçtiğini il başkanı olarak görevini sürdüreceğini ifade etmişti.

CHP Aksaray İl başkanı Ali Abbas Ertürk’ün WhatsApp yazışmalarının sızmasının ardından parti içi muhalefet Ali Abbas Ertürk’ün bu yaptığının çocukluk olduğunu belirtirken bir grup Ali Abbas destekçileri ise bu karara sevinmişti.

O Gece Neler Yaşandı

CHP’li Ertürk’ün en son AKP’lilere ve Aksaray’ın yönetici bürokrasisini hedef alara yaptığı sert video açıklamasında “Sizlere Şehri Dar Ederim” demişti. Bu konuşmadan 2 gün sonra Ertürk’ün istifa kararı alması akıllarda binlerce soru işaretini getirdi. CHP’li Ertürk’ün neden istifa kararı aldığı ve neden bu karardan vazgeçtiği birçok spekülasyonlara neden olurken, konu hakkında bir tek kelime dahi basınla paylaşamayan Ertürk, ne hikmetse son zamanlar basın ziyaretlerini artırdı. Basın mensuplarını yaptığı ziyarette bu soru sorulduğunda ise konuyu cevapsız bıraktı.

Aksaray siyasi kamuoyu CHP’li Ertürk’ün istifa kararı aldığı gece neler yaşandığını merak ederken, tüm bu soruların cevabı ise bu konunun açılmasından rahatsız olan yine Ali Abbas Ertürk’te.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray Belediyesi’nde Kaç Afganlı İşçi Çalışıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?