Aksaray Belediyesi’nde Kaç Afganlı İşçi Çalışıyor

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Belediyesi’nde birçok Afgan uyruklu şahıslar işçi olarak çalışırken, bu durumun kamuoyu tarafından öğrenilmesinin ardından Aksaray Belediyesi’ne gün geçtikçe tepkiler artıyor.

Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre geçtiğimiz aylar da Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer döneminde Aksaray Belediyesi’ne Afgan uyruklu şahısların işçi olarak alındığı bilgisine ulaştı.

Afgan uyruklu şahısların genelinin kadının olduğu ve yemekhane bölümünde çalıştığı Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgile arasında yer almakta.

Bu kişilerin çifte vatandaş olarak da kayıtlarda yer aldığı öğrenildi. Öte yandan konu hakkında yetkililer bir tek açıklamada bulunmazken, Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak kamuoyunu aydınlatma adına Aksaray Belediyesi yetkililere soruyoruz;

1- Aksaray Belediyesi’nde kaç Afgan uyruklu şahıs çalışıyor?

2- Bu Afgan uyruklu şahıslar yerine neden Türk vatandaşı seçilmedi?

3- Afgan uyruklu şahısların işe alınmasındaki amaç nedir?

4- Bu Afgan uyruklu şahıslar ne zaman işe alındı?

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Özür Diledi İstifa’dan Vazgeçti

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?