CHP’de Köstebek Tartışması

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Son Dakika haber merkezi tarafından geçtiğimiz hafta içinde yayınladığımız “Aksaray’da O İl Başkanı İstifaya Hazırlanıyor” ve “Özür Diledi İstifa’dan Vazgeçti” başlıklı haberlerimizin ardından Aksaray’daki siyasi kamuoyu o gece yaşananları merak ederken, CHP Aksaray yönetimi ise bu yazışmaların Aksaray Son Dakika haber merkezine kim tarafından ulaştırdığının peşine düştü.

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanlığı yönetim kurulu WhatsApp grup yazışmasında CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk geçtiğimiz hafta içi saat 18:09 sularında gruba attığı “Arkadaşlar il başkanlığı görevimden ayrıldığımı sizlere bildirmek istiyorum, hakkınızı helal edin” mesajının ardından CHP’de sıcak saatler yaşanmıştı.

İl Başkanı Ertürk’ün istifasının yanlış olduğunu ve göreve devam etmesini isteyen yönetim kurulu üyeleri İl Başkanı Ertürk’ün istifa kararıın geri çekmesi için yoğun çaba harcadılar. Ertürk ile gece boyunca yapılan görüşmelerde kararının kesin olduğunu bildirmişti. Ancak bir gün sonra parti il binasında gerçekleşen Yönetim kurulu toplantısında CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk; Kararından vazgeçtiğini dile getirerek; Yoğun iş temposu, maddi kriz ve yoğun siyasi çalışmalar sonucunda bunaldığını bu nedenle istifa kararı aldığını ancak bu yaptığının amatörce bir davranış olduğunu ve kararından vazgeçtiğini il başkanı olarak görevini sürdüreceğini ifade etmişti.

CHP Aksaray İl başkanı Ali Abbas Ertürk’ün WhatsApp yazışmalarının sızmasının ardından parti içi muhalefet Ali Abbas Ertürk’ün bu yaptığının çocukluk olduğunu belirtirken bir grup Ali Abbas destekçileri ise bu karara sevinmişti.

Aksaray Kamuoyu İstifa’nın Gerekçesini Merak Ediyor…

CHP’li Ertürk’ün en son AKP’lilere ve Aksaray’ın yönetici bürokrasisini hedef alarak yaptığı sert video açıklamasında “Sizlere Şehri Dar Ederim” demişti. Bu konuşmadan 2 gün sonra Ertürk’ün istifa kararı alması akıllarda binlerce soru işaretini getirdi. CHP’li Ertürk’ün neden istifa kararı aldığı ve neden bu karardan vazgeçtiği birçok spekülasyonlara neden olurken, konu hakkında bir tek kelime dahi basınla paylaşamayan Ertürk, ne hikmetse son zamanlar basın ziyaretlerini artırdı. Basın mensuplarını yaptığı ziyarette bu soru sorulduğunda ise konuyu cevapsız bıraktı.

Aksaray siyasi kamuoyu CHP’li Ertürk’ün istifa kararı aldığı gece neler yaşandığını merak ederken, tüm bu soruların cevabı ise bu konunun açılmasından rahatsız olan yine Ali Abbas Ertürk’te.

CHP Yönetimi İle Disiplin Kurulunun ‘Köstebek’ Tartışması

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in yayınladığı WhatsApp yazışmasının ardından CHP’li yöneticiler ve Disiplin Kurul üyeleri geçtiğimiz hafta il eski başkanı Ramazan Koçak’ın yeğeninin düğününde biraraya geldi.

CHP Siyasi kulislerinde konuşulan iddialara göre düğünde CHP İl Disiplin Kurul üyesi bir şahıs yöneticilerin WhatsApp yazışma bölümlerinin ekran kayıtlarını aldığı bu esnada bir il yöneticisi duruma karşı çıkması üzerine olay düğün anında İl Başkanı Ertürk’e aksettirildi. Düğün ortamında İl Disiplin Kurulu üyesi şahsın haddini aşmasına kızarak ‘bu ne terbiyesizlik’ tepkisinde bulundu. Bunun üzerine il disiplin kurul üyesi şahıs, eşi ile birlikte istifa edeceği restini çekti.

Ancak geçen süre zarfında hiç kimse istifa etmedi. Böylelikle haddini aşan İl Disiplin Kurul üyesi ise ‘İstifa’ bilöfü ile görevine devam ediyor. Önümüzdeki günlerde CHP Aksaray teşkilatında ‘Köstebek’ tartışmasının alevlenerek devam edeceği CHP kulislerinde yüksek sesle dillendiriliyor.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP’li Ertürk O Gece Neler Yaşandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?