CHP Belediye Başkan Adayını Açıkladı

Haber: Armağan ŞEN

31 Mart yerel seçimleri öncesinde CHP Aksaray Belediye Başkanlık yarışında 2018 yılında 3’üncü sıra milletvekili adayı olan 32 yaşındaki Harita Mühendisi Pelinsu Yıldırım Demir’i Aksaray Belediye Başkan adayı olarak açıkladı.

Parti binasında gerçekleşen aday tanıtım programına CHP Parti Meclis üyesi Ali Abbas Ertürk, İl Başkanı Bilal Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Sibel Altınpınar ve partililer katıldı. Programın açılış konuşmasını il başkanı Bilal Özdemir yaptı. Açılış konuşmasının ardından CHP Aksaray Belediye Başkan adayı Pelinsu Yıldırım Demir bir konuşma yaptı.

 

CHP Aksaray Belediye Başkan adayı Pelinsu Yıldırım Demir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Sizlerin de bildiği gibi uzun yıllardır Aksaray’da siyaset yapmaktayım. Aynı zamanda Harita Mühendisi olarak yine uzun zamandır Aksaray’a hizmet vermekteyim. Bugün de bu şehirle ilgili hayalleri olan bir kardeşiniz olarak, Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray Belediye Başkan adayı olarak karşınızdayım. Sizlere neden aday olduğumu anlatarak başlamak istiyorum.

Benim bir Aksaray Hayalim var;

Musluklarından temiz su içilen bir Aksaray hayalim var. Otopark sorunu olmayan, trafik sorunu olmayan bir Aksaray, Gençlerinin sosyal yaşam kalitesinin arttığı bir Aksaray hayalim var. Kadın emeğinin değerinin arttığı bir Aksaray, Emeklisinin halk ekmek sıralarında bekletilmediği bir Aksaray hayalim var. Annelerin çocuğunun beslenme çantasına ne koyacağını dert etmediği bir Aksaray,

 

Benim bir Aksaray Hayalim var;

Yeniden yeşil bir Aksaray hayalim var. Kentsel dönüşümü tamamlanmış, güvenli ve modern bir Aksaray, Altyapı sorunu ortadan kalkmış bir Aksaray hayalim var. Tanıtımı yapılan, değeri bilinen bir Aksaray hayalim var. Aksaray’ın tarihsel birikimlerinin sergilendiği kent müzelerine ziyaretçi alan bir Aksaray, Aksaray’a yeni ve ikinci bir kent merkezi oluşturma hayalim var. Aksaray Spor, Kuzeyboru voleybol ve diğer takımlarımızın kıymetinin bilindiği modern stadyum ve spor tesisleri olan bir Aksaray. Aksaray’ı insan odaklı, sosyal belediyecilik ile kavuşturma hayalim var. Yani kıymetli dostlar bu şehrin çocuklarının hayalleri benim hayallerimdir. Bu şehrin gençlerinin hayalleri benim hayalimdir. Bu şehrin kadınlarının hayalleri benim hayalimdir. İşte ben bu hayalleri gerçekleştirmek için aday oldum.

31 yaşında genç bir kardeşiniz olarak aslında bir kuşak değişimini temsil ettiğimi düşünüyorum. Partimizde yaşanan değişimin ardından şehirlerimizi gençler yönetsin anlayışı ile partim tarafından belediye başkan adaylığına layık görüldüm. Beni bu onurlu göreve layık gören başta genel başkanımız Özgür Özel, Merkez Yürütme Kurulumuz, Parti Meclisi Üyelerimiz ve Aksaray il başkanımız nezdinde tüm örgütümüze teşekkür ederim. Genç nüfusumuzun sayısına göre genç siyasetçi ihtiyacı her geçen gün artmaktadır.

Şehircilik ve kent yönetimi benim de mesleğim olan Harita Mühendisliği disiplinleri arasında yer alan konulardandır. Hem almış olduğum akademik eğitimim hem de iş hayatında edindiğim deneyimlerim, teknik anlamda şehirleşme ve kentleşme üzerinedir. Bunun yanı sıra belediyecilik hizmetlerinde önemsediğim bir diğer önemli konu ise insan odaklı sosyal belediyecilik bakış açısıdır. Kısaca somutlaştırmam gerekirse, şehrimize hizmet etmiş önceki dönem tüm belediye başkanlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederim. Ancak sizlerde takdir edersiniz ki 1989-1994 yılları arasında 1 dönem şehrimize hizmet etmiş Memiş Akın’ın hizmetleri aradan 30 yıl geçmesine rağmen halen konuşulmakta.

Az önce bahsettiğim Aksaray hayalimi gerçekleştirmek üzere çok kıymetli bir ekip ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin derin bilgi ve birikimini yanıma alarak çıkıyorum bu yola. Bu yolda benim de rehberim olan, yolumuza ışık tutan şehrimizin efsane Belediye Başkanı Memiş Akın’ı kendime referans olarak gösteriyor, onun mirasını devralarak şehrimizi daha ileriye taşımayı hedefliyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerimle, Aksaray’ımıza hizmet yolunda diğer siyasi parti adaylarına da başarılar diliyor, Aksaray’a yakışır bir seçim kampanya dönemi geçirmemizi diliyorum.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, Erdoğan’a Meydan Okudu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?