ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, Erdoğan’a Meydan Okudu

Haber: Armağan ŞEN 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Diyanet Akademisi Başkanlığı 1. Dönem Aday Din Görevlileri Mezuniyet töreninde yaptığı konuşmaya ATA Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek tepki gösterdi. Erdoğan’ı ve danışmanlarını TV ekranlarında tartışmaya davet eden Zeybek “Erdoğan benimle tartışamaz. Hadi Sarayın bilginleri isterseniz topunuz birden çıkın karşıma!” diyerek meydan okudu.

Sosyal Medya X üzerinden @atacizeybek hesabı ile açıklama yapan ATA Parti Genel Başkanı Zeybek, şu ifadeleri kullandı:

 

“Kim Faşist?”
AKP Genel Başkanı din görevlilerine seslenen bir konuşma okumuş. Türklük, İslam, Şeriat konularında kendisi gibi düşünmeyenlere veriştirmiş. “Lümpen Faşistler” demiş. “Cahiller” demiş.

Bi ülkenin Cumhurbaşkanı kendisi gibi düşünmeyenlere böylesine karalayıcı sözler söylemeyeceğine göre; bu sözleri AKP Genel Başkanı olarak yapmıştır.

Dahası konuşmayı okuduğuna göre kendi sözleri değil, konuşmayı yazan görevlinin sözleridir.

 

“Erdoğan Benimle Tartışamaz”

Durum buysa, doğal olarak Sayın R.T.Erdoğan bu konuyu, ATA PARTİ Genel Başkanı olarak benimle tartışmaz. Dolayısıyla o konuşmayı yazan kişi kim ise çıksın karşıma,
şu konularda tartışalım:

1. Lümpen ne demektir, Faşist kime denilir.
2. Türk ile İslam özdeş midir? İslam olmayan geçmişteki Türkler ile bugünkü Türk topluluklar, Çuvaşlar, Gagauzlar, Sakalar, Tuvalar, Hakaslar, Karaylar, Ortodoks Tatarlar ile milyonları geçen Tanrı İnançlı Türkler Türk değil midir?
3. Tarihte büyük devletler kurmuş Kunlar, Sakalar, Köktürkler, Uygurlar Müslüman mıdır?
4. Şeriat İslam mıdır? Şeriata karşı olmak İslama karşı olmak mıdır? Yoksa Şeriat İle İslam’ı eşitlemek, İslam’a yapılacak en büyük kötülük müdür ?

 

“Topunuz Birden Çıkın Karşıma!”

Hadi Sarayın bilginleri isterseniz topunuz birden çıkın karşıma!
Çıkın da sizin ne denli bilgin, benim de bilgisiz olduğumu izleyenler görsün.

İstediğiniz kanal da… İsterseniz benim Pazartesi akşamı 20.00’de, CINE1’de ATANIN YOLUNDA adlı yayına sizi çıkarabilirim. Çıkmazsa da benden çağırması… Sayın Erdoğan da olabilir. Yanına danışmanlarını da alabilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çıtak; ‘Her Uzattığımız Elde Samimiyet Hissediyoruz’

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?