Bin Yıldır Buradayız Gelecek Bin Yılda da Buradayız

Haber: Armağan ŞEN

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm, 30 Ağustos Zaferinin tarih sahnesinde her daim şerefle ve gururla anılan bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük ve daimi önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal ya ölüm” diyerek meşalesini yaktığı Kutlu Zaferin 100’üncü yıldönümüne erişildiğini söyleyen Karaüzüm, “Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarının bundan 100 yıl önce yaktıkları özgürlük meşalesi bağımsızlığa uzanan elleri kırmış ve Türk’e vurulmaya çalışılan zincirleri paramparça etmiştir. 30 Ağustos hiç kuşkusuz askeri anlamda kazanılmış ve tarihte eşine az rastlanır büyük bir zaferdir. Ancak bununla birlikte 30 Ağustos, bir milletin vatan, bayrak, millet, toprak, özgürlük, bağımsızlık, hürriyet ve egemenlik söz konusu olduğunda, nasıl büyük bir ruhla yeniden dirildiğini yedi cihana gösteren kutlu bir süreçtir” dedi. 30 Ağustos’ta, Atatürk önderliğindeki Türk Milletinin emperyalist güçleri, vatan toprağına göz dikenleri ve ihanet içinde olan bedbahtları destansı bir mücadeleyle yok ettiğini kaydeden Zafer Partisi İl Başkanı, “O gün yakılan kutlu meşalenin ışığı bugün de yolumuzu aydınlatıyor, bizlere cesaret veriyor, gücümüze güç katıyor. Bizler, egemenliği kayıtsız şartsız millete veren Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz. Tıpkı 100 yıl önce büyük bir adanmışlıkla Zafere yürüyen aziz ecdadımız gibi, bugün de bizler hiçbir engel tanımadan, vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için ilerliyoruz. Varlığımız, Türk varlığına armağandır. Gurur günümüz, şanlı Zaferimiz kutlu olsun. Bin yıldır buradayız ve gelecek bin yılda da burada olacağız. Aksini düşünerek, sayıları 13 milyonu bulan sığınmacı kaçaklarla Türk Milleti’ne senaryo yazanlara, yeni 30 Ağustos’lar yaşatarak onları tarihin çöplüğüne atmaya hazırız. Ne mutlu Türk’üm diyene!” dedi.

Zafer Partisi İl Başkanı, açıklamasının son bölümünde, zaferin tüm kahramanlarını saygıyla ve minnetle andıklarını belirterek, “Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını özlemle, derin bir sevgiyle ve dualarla anıyoruz” dedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gelecek Partisi’nden ASD’ye Ziyaret

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?