Bankamatik Memurunun Ardından Şok İddia

Özel Haber: Armağan ŞEN

27 Eylül tarihinde yayınladığımız “Hastanede Bankamatik Memuru Soruşturması” başlıklı haberimizin ardından haber servisimize konu hakkında bilgi veren hastane çalışanları yeni iddiaları öne sürdüler. İddialar doğru ise bu soruşturmanın ucu bucağı görünmeyecek gibi…

Skandalların ve yolsuzlukların adresi haline gelen Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gün geçmiyor ki; yeni bir skandal ile karşılaşılmasın. ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesinde yaşanan 4-5 Milyon liralık soruşturma devam ederken, hastanede görevli bir memurun işe gelmediği halde yıllardır maaş aldığı olayı bir hemşirenin dikkati sonucunda ortaya çıkmıştı.

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde memur olarak görev yapan Süleyman Altan isimli şahsın memuriyet görevinden istifa etmiş ancak bu istifasını daha sonra geri çektiği öğrenildi. İstifasını geri çeken Süleyman Altan hastanedeki görevine devam etmesine rağmen, görevine gitmemesine rağmen her ay maaş ve görev parası almaya devam etti.

Hemşirenin Dikkati Olayı Ortaya Çıkardı

Görev parasının yatırıldığı geçtiğimiz ayda hastanede personel sorumlusu Asım Çelik’in görevli bir hemşireyi arayarak görev parasının yanlışlıkla 300 lira fazla yattığını iddia ederek, hemşireden 300 lirayı istedi. Hemşire ise yanlışlık olduğunu düşünerek parayı Asım Çelik’e gönderdi. Bu olaydan yaklaşık 1 hafta sonra hemşire olayı muhasebe bölümüne bildirerek nasıl bir yanlışlık olduğunu sorunca gerçek ortaya çıktı.

Olay detaylı şekilde araştırıldığında görev listelerinde mutebetliğe giden listede Süleyman Altan’ın ismi yer alırken, personel sorumlusu Asım Çelik’ten kalan listede ise Süleyman Altan’ın isminin yer almadığı zaten bu listenin de bir öneminin olmadığı öğrenildi.

Hastane yönetimi tarafından yapılan soruşturmada Süleyman Altan’ın yaklaşık 1,5 yıldır göreve gitmeden maaş  ve nöbet parası aldığı iddia edilirken, gerçekler ise yapılan soruşturma sonucunda ortay çıkması bekleniyor.

Sadece Süleyman Altan’a mı Soruşturma?…

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan ‘Bankamatik Memuru’ soruşturmasında Süleyman Altan isimli memur soruşturma yaşarken, görevindeki sorumlu Asım Çelik, Hastanede görevli süpervizer, Sağlık Bakım Hizmet Müdürü Fatih Budak’a soruşturma açılıp açılmadığı ise bir başka merak konusu oldu.

Süleyman Altan isimli memura soruşturma açılırken, Altan’dan sorumlu yöneticilerin bu duruma bilerek ya da bilmeyerek göz yummaları konusunda da soruşturma açıldı mı?

Yine haber servisimize gelen iddialara göre Sorumlu Asım Çelik’in yeni hemşirelere yatan nöbet paralarını ‘Fazla Yattı’ iddiası ile yeniden istedi mi? Soruşturma kapsamında bu olayda var mı?

Bu ve bunlar gibi sorular hakkında başta ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi ve bilgisiz sağlık müdürü’nün konu hakkında açıklama yapması kamuoyunu bilgilendirme amaçlı önemli olacaktır.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hastanede Bankamatik Memuru Soruşturması

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?