Bağımsız Aday Serdar Kasal Projelerini Tek Tek Açıkladı

Haber: Armağan ŞEN

31 Mart yerel seçimlerine Bağımsız olarak aday olan Serdar Kasal yerel yönetimler için birçok projesini tek tek açıkladı. Aksaray’da yaşayan Mülteciler için şehrimizden gideceklerini net bir dille ifade eden Bağımsız Aday Serdar Kasal diğer projelerini de tek tek açıkladı.

 

İkinci Kılıçaslan Projesi

Bağımsız Aday Serdar Kasal “Aksaray’ımız ikinci Kılıçarslan tarafından kurulan bir şehrimizdir ecdada saygı ve ahde vefadan dolayı 2 Kılıçarslan gibi bir diğer varken neden aksaray’ın tanıtımı bu kadar az anlatılmış. Somuncu Baba ile ünlü Hasan Dağı ile tanınan Ihlara vadisi gibi bir değeri olan aksarayzının tanıtımı  ülkemiz içerisinde hem de yurt dışında yapılması kadar kolay olan bir iş olmalıyken yöneticilerimiz bu durumu nasıl görmezden geliyorlar anlamıyorum.

 

İşte burada Aksaray’ın tanıtımı ve turizmi açısından cazibe merkezi haline getirmek için Aksaray’a; Adana yolundan, Konya yolundan, Ankara yolundan ve Nevşehir yolundan gelecek yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmek için ikinci kılıçarsın heykelli ile karşılaştıracağız. Bu heykel Amerika’da bulunan Özgürlük Anıtı gibi Paris’te bulunan Eyfel kulesi gibi biz de milli değerimiz, değerli ecdadımız ikinci Kılıçarslan’ın heykel ile karşılaştıracağız. Misafirlerimiz bu heykelin yanında restoranlar ve bu restoranlarda Türk mutfağına özgü yiyecekler ve tatlılar olacak. Alışveriş merkezlerinde bulunacağı bu merkezde Aksaray’a özgü ev hanımlarımızın ve üniversite öğrencilerimizin el ürünleri takılarla, Aksaray simgeleyen ürünler yine Türk örf ve adetlerimizde yer alan kıyafetler bulunacak. Aksaray’ı tanırken Türkiye’nin 7 bölgesinde yer alan Türk kültüründe yaşatacağız. Yine bu alanda teleferik ile Aksaray havadan izlememe imkanı olacak” dedi.

 

Gül Üretim Projesi

Bağımsız Aday Serdar Kasal “Bu proje çok meşakkatli büyük yatırım desteği gerektiren bir sektör. Bilindiği üzere Isparta Türkiye’nin Gül üretim merkezidir. Aksaray ve Isparta hava iklim şartları aynıdır. Tüm dünya ülkelerine ihraç edilen sanayi sektörü açısından çok güzel sonuçlar elde edilen kozmetik ilaç ve gıda sektöründe kullanılan Gül yağı, Gül kremi, Gül konservesi, Gül sabunu, Gül lokumu ile öncelik edecek bir proje. Yılda 10.000 ton gül çiçeği ekimi imkanı vermeyi planlıyoruz. 4 ton Güllü ayçiçeğinden 1 kilogram Gül yağı elde edilmektedir 10.000 ton güllühan’dan 2500 kilogram Gül yağı elde edilir. Gül yağının şu anki güncel fiyatı 6oo bin TL dir. Gül çiçeğini meralarımıza kapı önlerine bahçelerimizi ekilmesi için belediye tarafından destekler sunarak halkımıza ek iş statüsünde ek gelir kaynağı olacak” şeklinde konuştu.

 

Tarım Dışı İstihdam Projesi

Bağımsız Aday Serdar Kasal; “Tarım dışı istihdam insan sayısının artırılabileceği ve ekonominin canlandırılacağı projelerinde 50’şer metrekareler halinde belediye ait dış ticaret ücreti atölyelere ve bu atölyelerimizde iş yeri aşmak isteyip de açamayan meslek sahibi olup durumu iyi elverişli olmayan halkımıza cüzi miktarda kira bedelleri ile iş imkanı sağlamak amacındayım” dedi

 

Tarıma Dayalı Proje

Bağımsız Aday Serdar Kasal; “Tarıma dayalı ekonomik yatırımlar desteklenmesine ilişkin sayın Cumhurbaşkanımızın resmi karar ile yayınlanan kırsal kaldırma desteklemelerinden belediyemize de özel yatırımın destekleri sunmayı hedefliyorum. Sera altı ve sera üstü yetiştiriciliğinde hangi ürünler hasat edilmek istiyorsa onlara uygun desteklerimizi belediye tarafından uygun kredili şekilde ödeme imkanları son olarak halkımıza sunulacaktır” dedi.

 

Üniversite Öğrencileri İçin Proje

Bağımsız Aday Serdar Kasal “Üniversite gençleri için havuz burs sistemi avantajlı lokanta konaklama projelerimizde faiş kira ve gıda sektörü öğrencilerimizin ve verilerimizi çok zorlamakta. Öğrenim görevini yaparak çalışan öğrenci sayısı günden güne artmakta. Hayat mücadelesine gençler, genç yaşta baktırmakta öğrencilerimizi bizler toplum olarak genclerimizin, gelecek hayatımızda güzel projelere imza atmalarının hedefleme hedeflemeleri için okutmaktayız. Lakin herkese artan ekonomi derdinde olduğu için öğrencimiz okurken ağır mücadeleleri vermekteler havuz burs sisteminde öngören proje gerçek ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize; gerek organize sanayi iş adamlara, gerek sanayi esnafı gerek merkez esnafimiz tarafından el birliği ile desteklemeyi beklediğim yaşam alanlarının rahat bir şekilde genişletmesi için konaklama ve yemek ihtiyaçlarına karşılanması için halkımızla beraber iç içe yaşayabilecekleri bir projedir” dedi.

 

Sosyal Hak Projesi

Bağımsız Aday Serdar Kasal “Bugün kartlar dağıtılıyorsa ülke ekonomisi olarak ne durumda olduğumuzun göstergesidir. Bu halkı kartlara muhtaç edenler yine bu siyasilerdir. Bizler emeklilerimize su ve simit sattırmayi düşünerek yol gösterenlerden olmayacağız. Açıkçası bağımsız aday olarak şunu söylüyorum Hilal kart ve halk kart yerine istihdamı, artıracak projelerimizi halka sunacağız. Kupon dönemi biteli çok oldu ama kart dönemi başlatılma ya çalışılmakta.

Aksaray’da siyasete yön verdiğimizin göstergesi olarak daha önceki yapmış olduğumuz programımızda  bahsi geçen  projelerimizden  şu an mevcut ve Belediye başkanı ve başkan  adaylarımız tarafından ön planına çıkartilanlar bulunmaktadir. Benim projelerim esaslı projelerdir kopyala yapıştır bulunmayan üzerinde çalışılmış olan projelerdir. Bu projelerimizin ön plana çıkması bize gurur veriyor” dedi.

 

Kültür ve Sanat Projesi

Bağımsız Aday Serdar Kasal “Kültür ve sanat denilince Aksaray’da akla gelen öğrencilerimizin gençlerimizin  şairlik yolunda yazarlık yolunda ve mahalli sanatçılar yetiştirme konusunda Aksaray belediyesi olarak çalışmalar yaparak değerlerimizi sahip çıkacağız. Aksaray dışında bulunan şair yazar tiyatrocu gazeteci veya ses sanatçısı olan değerlerimizi Aksarayımıza getirerek kültür sanat merkezlerimizde ağırlayıp onları Aksaray halkımızın daha yakından tanıması ve bu değerlerimize sahip çıkmak için Aksaray belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapacağız” ifadesine yer verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sandığa Giderek Oy Verelim

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?