Ayağa Kalkmadığı İçin İşten Atıldı

Özel Haber: Armağan ŞEN

AKP’li Aksaray Belediyesi’nde işçilere yapılan zulüm dur durak bilmeden devam ederken, son olayda ise işçiye yapılan zulmün nirvanası yaşandı.

Aksaray Son Dakika haber merkezinden Armağan Şen’in edindiği bilgilere göre geçtiğimiz haftalarda Aksaray Belediyesinde güvenlik olarak çalışan Ahmet Sadullah Gökçe isimli güvenlik görevlisi öğle arasında belediye binası yan tarafından oturduğu sırada AKP’li Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer Belediye’den dışarı çıktı.

Dinçer’in çıktığını 15 saniye gibi kısa süre sonra gören güvenlik görevlisi belediye binası yan tarafında oturmasına devam ederken, AKP’li Belediye Başkanı Dinçer güvenlik görevlisinin kedisini görünce ayağa kalkmadığına sinirlenerek; “Neden oturuyorsun” sorusu üzerine güvenlik görevlisi Gökçe ise “İlk başta farketmedim. Ama 15 saniye sonra sizi gördüm. Öğle arasındayız dinleniyorum” dedi. Bu kısa konuşmanın ardından Dinçer Belediye binasından ayrıldı.

Olaydan 1 gün sonra Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Ahmet Sadullah Gökçe özel güvenlik görevliliği görevinden alınarak çöp işlerine verildi. Duruma itiraz eden işçi Gökçe yazdığı dilekçe de “Güvenlik Görevlisi Sertifikam var. Beni çöpçü olarak çalıştıramazsınız. Görevime geçmek istiyorum” cümlelerine yer verdi. Bu dilekçenin ardından AKP’li Belediye Başkanına öğle arasında ayağa kalkmadığı için çöp işine gönderilen Ahmet Sadullah Gökçe verdiği dilekçe sonrasında geçtiğimiz Pazartesi günü işten çıkarıldı.

“Bu Devirde Kimse Şah Değil Padişah Değil”

Her zaman yurttaşın sesi olan Aksaray Son Dakika haber merkezi olarak Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve yönetimine açık çağrıda bulunuyoruz….

AKP’li Dinçer unutmayın; Bu devirde kimse Şah değil, Padişah değil. Bugün iktidar sarhoşu olabilirsiniz, ama yarın o koltukta olmayacaksınız. Bakın geçtiğimiz dönemdeki partiliniz olan belediye başkanlarına hiçbirinin yanında 4 kişiden fazla kimse yok. 

Bir işçi dinlenme saatinde ayağa kalkmadığı için o işçiye adeta zulm edercesine işten çıkaran, işten çıkarma talimatını veren her kimin bu durumda parmağı var ise yazıklar olsun. Şu zor ekonomik dönemde bir işçinin ekmeği ile oynayanların Allah katında hesabını nasıl verecekler?

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Haberimiz Sonrasında İşçilere Baskı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?