ATSO’da Kirli Pazarlıkları Deşifre Ediyoruz

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin üzerinden haftalar geçmesine rağmen öyle iddialar geliyor ki; haber merkezimize yenilir yutulur değil. ATSO seçimlerinde Turuncu Listenin Kırmızı Listeye destek vermesi sonrasında ATSO Başkanlığına seçilen Ahmet Koçaş’ın siyaset atılacağı iddia edilirken, Turan Yaldır’ın ise STK temsilcilerine destek vererek STK Başkanlarının destekleri ile yeniden siyasete gireceği kamuoyunda yüksek sesle konuşalan en büyük iddialar arasında yer almakta.

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezine gelen iddialar öyle ki; makama seçilenlerin Aksaray’dan önce kendi menfaatlerini düşündüğü konuşulmakta.

Koçaş ve Kulak Arasındaki Gizli Pazarlığı Deşifre Ediyoruz…

ATSO seçim sonuçlarından hemen sonra Turuncu Liste temsilcisi Ahmet Kulak’ın cafeler caddesinde bir ofiste Kırmızı Liste üyeleri ile buluşarak buradan bazı Kırmızı Liste üyeleri ile birlikte Antalya’da bir otele kapanması ardından çıkan birçok dedikodulara da cevap veren Kulak haber servisimizden Armağan Şen’in sorusuna cevap verememişti.

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak 1 hafa byunca beklediğimiz sorunun cevabını gelmeyince bizler kamuoyu ile paylaşmayı düşünerek kamuoyunun da herşeyden bilgisi olsun istedik…

29 Kasım 2022 tarihinde Armağan Şen’in kaleme aldığı “Kaybeden Koçaş Oldu” başlıklı köşe yazısında Ahmet Kulak’a çağrıda bulunarak şu sözleri yazmıştı…

“Ahmet Kulak açıklama yaparak “Mavi Listeden kendisine açık Dolar çeki sunulduğunu” ifade etmişti… Bu cümle askıda kaldı Ahmet Kulak… Açıklada bu kişi bilsin Aksaray DOLAR BABASINI…

Sen bunu açıkla ki; bende birçok şeyi belgeleri ile açıklayım ne dersin?

Aksaray’da gizli sakalımız kalmasın. Kamuoyu herşeyi öğrensin isterim ben. Sende herkesin herşeyi öğrenmesini istersen gel açıkla şu DOLAR BABASINI….”

Bu yazının ardından Kulak cevapsız kaldı.

Siyaset mi Bulaştı? Koltuk mu Vaat Edildi

Turuncu Listenin Kırmızı Listeye verdiği destek sonrasında Ahmet Koçaş ATSO Başkanlık koltuğuna oturdu. Birçok dedikodular, şu kadar para, şu kadar gayrimenkul vaat edildi iddialarına karşı Kulak sert açıklama ile cevap vermişti. Ahmet Kulak’a ve Ahmet Koçaş’a Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak soruyoruz;

 

1- Ahmet Koçaş bir siyasi partiden Aksaray Belediye Başkanı mı olmak istiyor?

2- Koçaş ile Kulak arasında koltuk paylaşımı mı oldu? Daha açık soralım; Koçaş Belediye Başkanlığına, Kulak ise ATSO Başkanlığına mı geçecek? Aranızdaki yazılı olmayan sözlü anlaşma bu mu?

3- Bu Pazarlık içerisinde Turan Yaldır ismi’de İYİ Parti’den Milletvekili adaylık koltuğu da var mı?

4- İYİ Parti Genel Merkezi tarafından olası temayyül araştırmasında Ahmet Koçaş ATSO Başkanı olarak Turan Yaldır ismini mi Önerecek?

 

Turan Yaldır ATSO seçimlerinden Sonra Ziraat Odası Seçimlerinede mi Gizli Taraf?

Bir dönem MHP’den kısa süreliğine Aksaray Milletvekilliği yapan, geçtiğimiz yerel seçimde bağımsız aday olacağı iddia edilen, ve en son dönemin AKP Belediye Başkan adayı Evren Dinçer ile Fotoğraf vermesi ciddi tepkilere neden olan Turan Yaldır siyasete yeniden hazırlandığı kamuoyu tarafından bilinmekte…

Turan Yaldır ile Fatih Tekin ve Ahmet Koçaş’ın yakınlığı bilinirken, Ahmet Koçaş’ın Aksaray Belediye Başkanlık koltuğunu düşündüğü kamuoyu tarafından dillendirilirken, siyasete yeniden girmek isteyen Yaldır ise STK seçimlerine gizliden çalışmalar yaptığı ençok konuşulan iddialar arasında yer almakta.

ATSO seçimlerinin ardından Ziraat Odası seçimlerine de gizliden taraf olan Turan Yaldır’ın Bağlıkaya Belediye eski başkanı ve Ziraat Odası seçimlerine aday olan Davut Çalışkan’ı desteklediği de haber servisimize gelen iddialar arasında yer almakta. Yeniden siyasete hazırlanan Yaldır’ın STK temsilcilerini de arkasına alması seçim öncesi bir taktik çalışması olduğu Aksaray siyasi arenasında konuşulmakta.

İsmi Geçenler iddialara cevap verirse Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak bu açıklamaları da kamuoyu ile paylaşacağımızı bildiririz. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İYİ Parti’nin Merkez İlçesi YILMAZ

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?