İYİ Parti’nin Merkez İlçesi YILMAZ

Haber: Armağan ŞEN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aldığı karar ile kongre takviminin açıklanmasının ardından İYİ Parti’de kongre heyecanı başladı. Merkez İlçe Başkanlık koltuğu Osman Yılmaz ve yönetimine emanet edildi.

6 Kasım günü İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanlık seçimi için 400 mahalle delegesini belirlemek için sandığa gitti. Yapılan mahalle delege seçiminde Merkez İlçe Başkanlığına aday olan Osman Yılmaz 400 delgeden 350 delege çıkarmıştı.

 

Sandıktan çıkan sonuç sonrasında dönemin VİZYONSUZ GÖLGE İl başkanı Faruk Ağır, İYİ PARTİ’nin ASIK SURATLI ŞİMARIK ÇOCUĞU Cumali Bozdoğan’la birlikte istifa ederek siyasi mücadeleden arkalarına bakmadan kaçmışlardı.

 

Mahalle delege seçiminin ardından bugün İYİ Partili 400 Delege Merkez İlçe Başkanını seçmek için Kültür Merkezinde sandığa gitti. Kültür Merkezinde gerçekleşen Merkez İlçe Kongresinde genç işadamı Osman Yılmaz tek aday olarak çıktı. Merkez İlçe Kongresine İYİ Parti Aksaray milletvekili Ayhan Erel, Konya Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu, İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Şevki Koçak, Merkez İlçe Başkanı Polat Açıkgöz, Merkez ilçe başkan adayı Osman Yılmaz, Gelecek Partisi İl Başkanı Gafur Yıldız, İYİ Partili delegeler ve çok sayıda partililer katıldı.

İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanlık kongresinin divan başkanlığını Konya Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu yaptı. Kongrede söz alan Merkez İlçe Başkanı Polat Açıkgöz yaptığı konuşmada; “Bu görev değişikliği bir bayrak yarışıdır. Kardeşim Osman Yılmaz ve yönetimine başarılar dilerim” dedi.

Aksaray Milletvekili Ayhan Erel yaptığı konuşmada ise AKP iktidarını eleştirerek; “Yapılacak ilk seçimde İYİ Parti iktidarı olacaktır. Yolsuzlukla, Yoksullukla ve Rüşvetle sonuna kadar mücadele edeceğini ifade eden sayın Erdoğan’a buradan sormak isterim, 20 yıldır iktidarda sizlersiniz. Neden yapmadınız? Artık iktidar değişecek. Bugün Merkez İlçe Kongremizde yaşanan bayrak yarışı sonrasında il başkanlık seçimimi heyecanından sonra seçimlere hazır olacağız” dedi.

İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe yeni Başkanı Osman Yılmaz ise; “Ben, Sen yok. Alacağımız her başarı bizimdir. Polat başkanımdan aldığım bayrağı daha yukarıya taşımak için hep birlikte çalışacağız. Gençlerin umudu olmak için geldim. Genel Başkanımız Meral Akşener ve ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe olan düşüncesi benim bugün İYİ Parti’de olmamın en büyük sebebidir” ifadesine yer verdi.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemleri başladı. Sandıklar 17:00’da açılacak.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

BBP Milletvekili Adayını Açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?