ASD’yi Yalancılıkla Suçlayan Açıkalın’ın Gerçek Yüzü

Haber: Armağan ŞEN

Dün yayınladığımız “Çiftçiler Dikkat Paranızdan Olmayın” başlıklı Armağan Şen imzası ile yayınlanan özel haberimizde ilimizde artan Solarak Enerji (Güneş Enerjisi) panel kurulum firmalarının güvenirliği konusunda HZR Solar Enerji işletmecisi Hızır Açıkalın’ın mahkemeler tarafından Dolandırıcılık suçlarından defalarca hapis ve para cezası aldığını çiftçilerimizin dikkatli olması ve mağdur olmaması için bu haberi derledik.

Haberimizin yayınlanmasının ardından sosyal medya Facebook sayfamıza habere söz konusu olan Hızır Açıkalın isimli şahıs yaptığı yorumlarda haber servisimizi YALAN HABER yaptığını iddia etmişti. AKSARAY SON DAKİKA Haber merkezi olarak her zaman yaptığımız haberlerin arkasında olduğumuzu ve belgeler ile hareket ettiğimiz kamuoyu bilir. Ama bizleri YALAN HABER, İFTİRA HABER İLE suçlayanlara bir kez daha dile getirmek isteriz ki bizler uydurmaca haber, yalan haber, adına ne diyorsanız hiçbir zaman o kalemlerde işimiz olmadı- olmayacak. Bizler bildiğimiz doğrulardan ve kamuoyunun çıkarını düşünmekten asla vazgeçmeyeceğiz.

HZR Solar Enerji işletmecilerinden Hızır Açıkalın isimli şahsın aldığı cezaların belgelerini kamuoyu ile paylaşarak takdiri Aksaray kamuoyununa bırakıyoruz…

İşte Hızır Açıkalın’ın aldığı hapis ve para cezaları;

HZR Solar Enerji işletmecisi Hızır Açıkalın hakkında açılan birçok dav yer alırken bu davaların genelinde ise hapis ven para cezası aldığı adli kayıtlarda yer almakta.

27 Haziran 2022 tarihili ve Kayseri 1. İnfaz Hakimliğinin 2020/72 … Sayılı Karar  ile “Kişinin kendisini kamu görevlisi ve ya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 14 Yıl 13 Ay 7 gün hapis cezası cezalandırıldı.

5 Nisan 2021 tarihli ve Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2020/3… Sayılı Karar ile “Kişinin kendisini kamu görevlisi ve ya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 10 Yıl 11 Ay 7 gün hapis cezası ve 937 Bin 500 Lira para cezası ile cezalandırıldı.

14 Nisan 2022 tarihli ve Aksaray 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2022/2… Sayılı Karar ile “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan 2 Yıl 6 Ay hapis cezası ve 8 Bin 120 Lira para cezası ile cezalandırıldı.

3 Şubat 2022 tarihli ve Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2022/5… Sayılı Karar ile “Kişinin kendisini kamu görevlisi ve ya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 3 Yıl 4 Ay hapis cezası ve 18 Bin 80 Lira para cezası ile cezalandırıldı.,

Mahkemeler tarafından Dolandırıcılık, Nitelikli Dolandırıcılık suçlarından ceza alan ve ilimizde HZR Solar Enerji adı altında işletme kuran Hızır Açıkalın isimli şahsın suç karnesi ortada iken çiftçilerimizin ve Güneş Enerji paneli taktırmak isteyen yurttaşlarımızı bilgilendirmek ve daha fazla mağduriyetlerin oluşmaması amacıyla Aksaray Son Dakika haber merkezi tarafından bu haber yapılmıştır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Çiftçiler Dikkat Paranızdan Olmayın

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?