Çiftçiler Dikkat Paranızdan Olmayın

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da güneş enerjisi kurulum panel firmalarının son zamanlarda artması ile birlikte, çiftçilerinde kafası karıştı.

İlimizde Solar Enerji adı altında çok fazlaca artan firmalar sonrasında çiftçiler hangi firmanın güvenli hangi firmanın ise güvensiz olduğunu bilmeden iş yaptırmaya çalışıyor. Birçok çiftçi mağdur olurken, birçok çiftçi ise Solar Enerji yaptırmak için güvenli firmalar aramakta.

Aksaray’da ‘HZR Solar Enerji’ adı altında Hızır Açıkalın isimli şahıs tarafından kurulan firmanın ise ne kadar güvenli olduğunu kamuoyunu aydınlatma adına araştırdık. HZR Solar Enerji sahibi Hızır Açıkalın isimli şahsın birçok sabıka kayıtları dikkatleri çekti.

Son zamanlarda ilimizde kendisini Solar Enerji firması olarak tanıtan Hızır Açıkalın’ın Türkiye’de birçok mahkemelerden ‘Dolandırıcılık Suçundan’ yıllardır ceza aldığı ortada iken çiftçilerin her an mağdur olabileceği ihtimalini de artırmaktadır.

İşte Hızır Açıkalın’ın aldığı hapis ve para cezaları;

HZR Solar Enerji işletmecisi Hızır Açıkalın hakkında açılan birçok dav yer alırken bu davaların genelinde ise hapis ven para cezası aldığı adli kayıtlarda yer almakta.

27 Haziran 2022 tarihili ve Kayseri 1. İnfaz Hakimliğinin 2020/72 … Sayılı Karar  ile “Kişinin kendisini kamu görevlisi ve ya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 14 Yıl 13 Ay 7 gün hapis cezası cezalandırıldı.

5 Nisan 2021 tarihli ve Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2020/3… Sayılı Karar ile “Kişinin kendisini kamu görevlisi ve ya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 10 Yıl 11 Ay 7 gün hapis cezası ve 937 Bin 500 Lira para cezası ile cezalandırıldı.

14 Nisan 2022 tarihli ve Aksaray 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2022/2… Sayılı Karar ile “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan 2 Yıl 6 Ay hapis cezası ve 8 Bin 120 Lira para cezası ile cezalandırıldı.

3 Şubat 2022 tarihli ve Ankara Batı 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2022/5… Sayılı Karar ile “Kişinin kendisini kamu görevlisi ve ya banka, sigorta, kredi kurumlarının çalışanı olarak tanıtması veya bu kurumlarla ilişkili olduğunu söylemesi suretiyle Dolandırıcılık” suçundan 3 Yıl 4 Ay hapis cezası ve 18 Bin 80 Lira para cezası ile cezalandırıldı.,

 

Mahkemeler tarafından Dolandırıcılık, Nitelikli Dolandırıcılık suçlarından ceza alan ve ilimizde HZR Solar Enerji adı altında işletme kuran Hızır Açıkalın isimli şahsın suç karnesi ortada iken çiftçilerimizin ve Güneş Enerji paneli taktırmak isteyen yurttaşlarımızı bilgilendirmek ve daha fazla mağduriyetlerin oluşmaması amacıyla Aksaray Son Dakika haber merkezi tarafından bu haber yapılmıştır.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

7 Ayrı Suçtan Aranan Şahıs Yakalandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?