Ankara Siyasetinde Toprak İsmi Ön Planda

Haber: Armağan ŞEN

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan 2023 Genel seçimleride aday adayları partilerin genel merkezlerine müracaat etmeye devam ederken, Ankara 1’inci Bölgede Aksaray’lı hemşerimiz Musa Toprak’ın ismi ön plana çıkmakta.

Ankara’da avukatlık yapan ve insan hakları uzmanı olarak çalışan, Aksaray’ın bilinen ve başarılı ceza avukatlarından Avukat Ali Rıza Toprak’ın oğlu olan Musa Toprak’ın CHP’den Ankara 1’inci Bölgede aday adayı olacağı konuşuluyor.

 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi İnsan Hakları yüksek lisans mezunu olan Musa Toprak’ın kısaca tanıyalım; 2003 yılından beri Ankara Barosuna kayıtlı. 2007 yılından bugüne Avrupa Konseyi danışmanı ve eğitmeni. 2012 yılından beri UNDP uzmanıdır. Ayrıca ulusal danışman veya kıdemli uzman olarak çok sayıda projede görev aldı. 2012 yılından buyana HELP (Hukukçular için İnsan Hakları Eğitimi) programında Türkiye temsilcisidir. Yayınlanmış birçok kitap ve makalenin yazarıdır.

Son yıllarda özellikle kadın ve çocuklar ile mülteciler başta olmak üzere savunmasız bırakılmış gruplara adli yardım hizmeti veren avukatların eğitilmesine odaklanmıştır. STK’lara Pro Bono danışmanlık hizmeti vermektedir. Uçan Süpürge Vakfı ve Türkiye Karikatürcüler Derneği’nin hukuk danışmanıdır.

 

İtalya Türkiye Dostluk Derneği başkanı, Kucuradi İnsan Hakları ve Felsefe Vakfı saymanı, Türkiye Felsefe Derneği denetim kurulu başkanı, Ankara Barosu ve Amerikan Barolar Birliği üyesidir. Türkiye Barolara Birliğinde Genel Sekreter Yardımcısı, Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından IVLP programına seçilmiştir. (ABD Yargı sistemi-2015) Ayrıca İtalyan Devlet Başkanı tarafından “İtalya Yıldız Nişanı” nişanıyla şövalye ilan edilmiştir.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türemiş Aday Adaylığını Açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?