Ali Abbas Ertürk İstifa Etti

Haber: Armağan ŞEN

CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, 2023’te yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için il başkanlık görevinden istifa etti. Aksaray siyasetinin en başarılı il başkanı olarak tarihteki yerini alan Ertürk; yoğun katılım ile aday adaylığını ilan etti.

Ertürk, “Bu şehirde, köyden, kasabadan, mahalleden her kesimden vatandaşı ayrım yapmadan kapısını çalacağım. Heyecan ve gururla il başkanlığı görevimi sürdürdüm. İnşallah bu gün hep birlikte yeni bir sayfa açıyoruz kısmet olur da Milletvekili olursam, aynı heyecan ve gayretle Aksaray için çalışmalarımızı sürdüreceğim” dedi.

 

Aksaray’ın efsane Başkanı Ali Abbas Ertürk, CHP İl Başkanlığı önünde partililere seslendi. Partisinde her zaman ilk günkü heyecanla görev yaptığını söyleyen Ertürk, “Hiçbir zaman kafamızı kuma gömüp Aksaray’ın ve milletin sorunlarına duyarsız kalacak bir muhalefet anlayışında olmadık. Aksaray’ımızın tüm değerlerini ön plana çıkartacağız. Turizm şehri olan bu güzel ilimizin turizm potansiyelini hareketlendireceğiz. Tarihi ve turizm güzelliklerimizi tüm dünyaya tanıtacağız” dedi.

“Bugün Birlikte Yeni Bir Sayfa Açıyoruz”

Zenginlere usulsüzce verilen hazine arazilerini toprak ihtiyacı olan çiftçimize vereceğiz diyen Ali Abbas Ertürk, “430 Bin Aksaraylıyı kucaklayacağız bu yeni sayfada adalet var, eşitlik var, özgürlük var. Yeni sayfamızda hırsıza, talancıya, vurguncuya, milletin malına çökenlere yer yok” şeklinde konuştu.

Miting Havasında İstifa

Partililerin önünde resmen istifa ederek 2023 Haziran ayında genel seçimlerinde CHP Milletvekili aday adayı olarak seçim maratonuna başladığını belirten Ertürk, CHP’lilerin tezahüratları ile uzun süre alanda kaldı. 3 yıllık İl Başkanlığı çalışmalarından dolayı İl Başkan Yardımcısı Pelinsu Yıldırım Demir, Ali Abbas Ertürk’e plaket takdim etti. Milletvekili Aday Adayı Ertürk, partililerden helallikte istedi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Asal İYİ Parti İl Başkanlık Adaylığını Açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?