Haber: Armağan ŞEN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in direktifleri ile seçime partisinin kadrolarında güvenilir isimlerle gitmek istemesi üzerine kongre heyecanı başlamıştı. Aralık ayının başında Merkez İlçe Kongresinde tek aday ile yola çıkan ve Osman Yılmaz’ın seçimi ile tamamlanan İYİ Parti Aksaray teşkilatında gözler il başkanlık kongre sürecine çevrildi.

İYİ Parti Aksaray İl Başkanlığına aday olduğunu duyuran Veteriner Hekim Cumali Asal bugün parti binasında adaylığını açıkladı. Asal’ın il binasında gerçekleştirdiği adaylık açıklamasına İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İl başkanı Şevki Koçak, Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz ve çok sayıda partili katıldı.

 

 

“AK Parti’nin Siyasi Ömrü Tamamlandı”

 

Türkiye’nin ve Aksaray’ın gündemini değerlendiren İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel; “Aksaray iktidar partisi tarafından makus talihine terk edilmiş durumda. AKP’li Aksaray Milletvekilleri bakanlarla Sosyal medyada fotoğraf paylaşırken Aksaray’a bir yatırım sözü alınamıyor. Sözü verilen tren, havaalanı gibi birçok yatırım Aksaray’a getirilmiyor. Aksaray’ın hiçbir sorunu çözülmüyor. Verdiğiniz sözlerden bir tanesini yerine getirinde bizde hizmet yapıldı diyelim. Ama ortada bir hizmet yok.

 

Burada iktidar partisi vekillerinin sözlerinde durmadığı görülmekte. Ekonomi deseniz kime dokunsak bin ah işitiyoruz. Artık son karar sandıkta vatandaş verecek. Halkın oyları ile iktidara İYİ Parti gelecek. 3Y’yi bitireceğiz diye iktidara gelen AK Parti iktidarı Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasakları bitirmek için gelirken, bugün Cumhurbaşkanı bu 3Y’den şikayetçi. 20 yıldır iktidarda olan sizdiniz. Bu 20 yılda bunları neden bitirmediniz. AK Parti’nin siyasi ömrü tamamlandı. İl başkanlık adaylığını açıklayan Cumali Asal kardeşime başarılar dilerim” dedi.

 

Milletvekili Erel’in konuşmasının ardından İl başkanı Şevki Koçak, Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz’da İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Cumali Asal’a başarılar dilediler.

 

“Yolcudur Abbas Bağlasan Durmaz…”

 

Konuşmaların ardından il başkanlık adaylığını açıklayan Cumali Asal ise şu ifadelere yer verdi; “İYİ Parti Genel Merkezimiz tarafından alınan 3’üncü olağan kongresi öncesinde birçok siyasi partiye örnek olacak şekilde önce delege sonra Merkez İlçe Başkanı ve ardından ise İl Başkanlık kongresini gerçekleştireceğiz. 22 Ocak’ta yapılacak olan İYİ Parti Aksaray Olağan kongresinde adaylığımı açıklıyorum.

 

20 yıldır iktidarda olan parti’nin ülkemizi ve ilimizi ne duruma getirdiğini görüyoruz. Milyonlarca üniversiteli gencimiz işsiz, liyakatsizlik, yolsuzluk almış başına giderken, 20 yıl önce iktidara gelen siyasi iktidar bunlarla mücadele edeceğini açıklamıştı. Ama gelinen noktada durum ortada. Aksaray’da tarım ve hayvancılık bitmiş durumda. İYİ Parti çığ gibi büyüyerek gelirken yapılacak ilk seçimde iktidar olacağız” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Merkez İlçe Başkanı İstifa Etti Sıra İl Başkanında mı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?