Aksaray’da Onlarca Vatandaş Kapanan Yolda Mahsur Kaldı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da öğle saatlerinde başlayan yılın ilk kar yağışında Aksaray İl Özel İdare ekipleri 1-0 yenik düştü. Karaören-Kargın bölgesinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle yollar kapandı. Onlarca vatandaş yolda mahsur kaldı. İl Özel İdare ekipleri kapalı olan yola yetişemedi. AFAD ekipleri ise mahsur kalan vatandaşlara ulaşmadı.

Aksaray Merkez Karaören-Kargın bölgesinde yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle yolların kapanması sonucunda onlarca araç yolda kaldı. Araç içerisinde bulunan vatandaşlar soğuk havada mahsur kaldı. Vatandaşlar yetkililerden yardım eli beklerken, yolda mahsur kalan vatandaşlara yine o bölgede kalan vatandaşlar sahip çıkarak evlerine aldılar.

Yaklaşık 30 aracın yolda mahsur kaldığı ihbarı Aksaray İl Özel İdare ve AFAD ekiplerine bildirilmesine rağmen 1 saati aşkın süredir sadece 1 adet ambulansın ulaştığı ve başından beri jandarma ekiplerinin olay yerinde olmasından başka ne İl Özel İdare ekipleri ne de AFAD ekiplerinden hiçbir çalışma yapılmaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Yolda mahsur kalan vatandaşlar haber merkezimize ulaşarak AFAD ve İl Özel İdare ekiplerine ver yansın ederken; “Yolda mahsur kalan hasta bir vatandaş olsa ya da hamile bir kadın olsa bu durumda olası bir can kaybının bedelini kim ödeyecekti? Bizler yetkililerin yolu açmasını beklerken 1 saati aşkındır ne İl Özel İdare ekibi ne de AFAD ekiplerinden 1 çalışma görülmedi” ifadesine yer verdiler.

Akin Köyü Nerede Kargın Köyü Nerede?

İl Özel İdaresi Destekleme Müdürünün vatandaşla yaptığı konuşmada ise; “Ekiplerin Akin köyünde çalışmada olduğu ve acil olarak Kargın Köyüne yönlendirildiğini” belirtmesi üzerine vatandaşlar çileden çıkarak “Akin Köyü nerede? Kargın Köyü nerede? Yetkililer bizimle dalga mı geçiyor?” tepkisini verdiler.

Bilindiği üzere Akin köyü Aksaray Merkez Toki Bölgesi ilerisinde yer alırken, Kargın Köyü ise Helvadere Beldesi istikametinde yer almakta. ‘Biri hanyada biri Konya’da’ deyimine İl Özel İdare ekipleri tam örnekte vermiş oldu.

Alınan Greyderler Ne İş Yapar?

Aksaray İl Özel İdaresi tarafından önceki gün Aksaray’a hizmet için alınan greyder ve araçları tanıtım yaparken bu araç filosunu da Aksaray’da yayın yapan yerel basına servis edilmişti. Daha ilk kar yağışında vatandaşlar mahsur kalıyorsa bu araçlar ne iş yapıyor?

Kurtarma çalışması yapan araç filosu Aksaray’a yetersiz mi?

Ya da çalışan görevli sayısı Aksaray için yetersiz mi?

AFAD Ne İş Yapar?

Aksaray İl Özel İdaresinde bunlar yaşanırken, yolda mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak istese AFAD ekibi ulaşamaz mıydı? Geçtiğimiz yıllarda metrelerce kar yağışına rağmen hasta vatandaşlara, kapanan yollarda vatandaşlara ulaşan ve her fırsatta bu çalışmalarını reklama döken AFAD ekipleri Kargın-Karaören köyünde mahsur kalan yurttaşlara neden ulaşmadı? Onlara neden kumanya dağıtılmadı?

Yoksa AFAD ekibinin çalışmaları reklama yönelik miydi?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Haber Servisimize Tehdit ve Hakaret Yağdıran AKP’li Başkan Ceza Aldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?