Aksaray Valiliğinden Son Dakika Uyarısı

Haber: Armağan ŞEN

Meteoroloji Müdürlüğü bugün ve hafta için aralarında Aksaray’ın da bulunduğu iller için uyarı üzerine uyarı verdi. Kırmızı kodla uyaran Meteoroloji Müdürlüğü vatandaşları Çatı Uçması, Ağaç veya Direklerin Devrilmesi, Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi, Çığ Tehlikesi ve Ulaşımda Aksamalar konusunda uyardı.

Meteoroloji Müdürlüğü tarafından verilen kırmızı alarm sonrasında Aksaray Valiliği de gece 05:30’da Son Dakika uyarısında bulundu. Aksaray Valiliği tarafından vatandaşlar dikkatli olmaları konusunda uyarırken işte o açıklama.

Aksaray Valiliğinden Son Dakika Açıklaması

Meteoroloji Müdürlüğü uyarılarını yinelerken gece saatlerinde Aksaray Valiliği de son dakika açıklamasında bulundu. Aksaray Valiliği tarafından yapılan açıklamada;

“Olumsuz Hava şartları ile birlikte mücadele ediyoruz” başlıklı yaptığı açıklamada; hava şartları için gerekli önlemlerin alındığını ifade ederek; 251 araç 1078 personel ile Aksaray’da karla mücadeleye başlandığını ifade ederken, zor durumda kalan vatandaşların 112 acil çağrı ve 0 (382) 216 01 51 afet ve acil durum yönetim merkezinin telefon numarasından da bilgi alabilecekleri konusunda yetkililer bilgilendirme yaptılar.

Ayrıca yoğun kar yağışının Pazartesi ve Salı günü de devam edeceği bildirildi. Mümkün olduğunca araçla trafiğe çıkılmaması uyarısında bulunan Aksaray Valiliği, özel araçlar ile yola çıkacak olan vatandaşlarında kış mevsimi şartlarına uygun araç tekerleri ve zincirlerin olması vurgusunu yaptılar.

Yollarda Son Durum

Aksaray – Konya karayolu yol kapalı . Zemin karlı. Kara yağışı ve yoğun tipi var.

Aksaray – Adana karayolu yol kapalı . Zemin karlı. Kara yağışı ve yoğun tipi var.

Aksaray – Ankarakarayolu yol kapalı . Zemin karlı. Kara yağışı ve yoğun tipi var.

Aksaray – Nevşehir karayolu yol açık. Zemin temiz. Sis olumsuz. Hafif tipi var.

Aksaray’ a bağlı Akin ve Balcı yolu ile Ortaköy – Ekecik yolu, Ortaköy – Ağaçören ile  Ağaçören – Abalı yolu trafiğe tamamen kapatıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’a Çıkan Bütün Yollar Kapandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 1 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?