Aksaray’a Çıkan Bütün Yollar Kapandı

Haber: Armağan ŞEN 

Soğuk hava şartları ve kar yağışı nedeniyle Aksaray’da ulaşıma yönelik 2 ilçe 4 Köy yolu kapanmasının ardından Aksaray-Adana karayolu, Aksaray-Nevşehir karayolu, Aksaray-Ankara karayolu ile Aksaray-Konya karayolu an itibariyle bütün yollar kapandı.

Alınan bilgilere göre Gece saatlerinde başlayan kar yağışı sonrasında yoğun tipi ve soğuk hava nedeniyle Aksaray merkeze bağlı 3 köy ile Ağaçören ilçesine bağlı bir köy yolu trafiğe tamamen kapatıldı. Aksaray AFAD il Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre Aksaray’ a bağlı Akin ve Balcı yolu ile Ortaköy – Ekecik yolu, Ortaköy – Ağaçören ile  Ağaçören – Abalı yolu trafiğe tamamen kapatıldı. Trafiğe kapanan yollarda çalışmaların sürdüğü, İl Özel idaresi karla mücadele ekiplerinin yoğun şekilde tipi ile mücadele ettiği öğrenildi.

Ankara Yolu da Tamamen Kapandı

Aksaray’da ve çevre illerde yaşanan tipi ve olumsuz hava şartları trafiği de etkiledi. Ankara İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne verilen bilgide 01:10 itibariyle araç trafiğe ilerleyen zaman dilimine kadar tamamen trafiğe kapandı.

Aksaray istikametinden Ankara istikametine seyir halinde olan hiçbir aracın geçişi olmayacak. Ve araçların hepsi tesislerde bekletilecek.

Adana Yoluna Yasak Geldi

Aksaray’da yaşanan tipi ve olumsuz hava şartları trafiği de etkiledi. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 00:00 itibariyle bu gece Tır ve çekicilerin Aksaray istikametinden Adana istikametine çıkması yasaklandı. Trafikte olan tır ve çekiciler dinlenme tesislerine alındı.

Öte yandan Adana istikametinden Aksaray istikametine seyir halinde olan sürücüler ise Ereğli kavşağına varmadan Beştepeler mevkiinde yoğun kar yağışı olduğu bildirildi.

Nevşehir Yolu da Kapandı

Aksaray’da ve çevre illerde yaşanan tipi ve olumsuz hava şartları trafiği de etkiledi. Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne verilen bilgide 00:40 itibariyle araç trafiğe ilerleyen zaman dilimine kadar tamamen trafiğe kapandı.

Aksaray istikametinden Nevşehir istikametine seyir halinde olan hiçbir aracın geçişi olmayacak. Ve araçların hepsi tesislerde bekletilecek.

Konya Yolu Tamamen Kapandı

Aksaray’da ve çevre illerde yaşanan tipi ve olumsuz hava şartları trafiği de etkiledi. Konya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Bölge Trafik, Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne verilen bilgide 00:10 itibariyle araç trafiğe ilerleyen zaman dilimine kadar tamamen trafiğe kapandı.

Aksaray istikametinden Konya istikametine seyir halinde olan hiçbir aracın geçişi olmayacak.

İşte Karayollarında Son Durum

Aksaray – Konya karayolu; yol kapandı. Yoğun kar yağışı ve tipi var. Konya bölgesinde ise yoğun kar ve tipi var.

Aksaray – Adana karayolu; yol açık. Tır ve Çekicilerin trafiğe Adana istikametine yönelik kapalı. Yoğun Kar yağışı ve tipi var. Ereğli kavşağı – Beştepeler mevkii arası yoğun kar ve tipi var.

Aksaray – Ankara karayolu; yol kapandı. Yoğun kar yağışı ve tipi var. Şereflikoçhisar-Ankara bölgesinde ise yoğun kar ve tipi var.

Aksaray – Nevşehir karayolu; yol kapandı. Yoğun kar yağışı ve tipi var.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sürücüler Dikkat Aksaray’a Bağlı 2 Karayoluna Yasak Geldi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?