AKP’ye Geçen Künt’ün İlginç Oyunu

Özel Haber: Armağan ŞEN

Cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin partisindeki dalgalar durdurak bilmeden devam ediyor. İnce’nin istifasının ardından Aksaray İl Başkanı AKP’ye üye olarak rozet taktırdı.

Bir süre mazbatasız İl Başkanlığı yapan ve kendilerince sözde yapılan ama resmiyet kazanmayan 19 Mart’ta gerçekleşen gayri resmi kongrede il başkanlığına seçilen daha sonra 20 Mart akşamı “İstifa Ediyorum” erkekliğinde bulunan ama bu sözde kararından 2 gün sonra 180 derece dönen Oktay Künt Kadınlar Matinesi programı için kadınlara özel düzenlenen programa gelen Murat Övüç’ün programına Oktay Künt’ün sahip olduğu K…. inşaat firması sponsor olduğu ortaya çıktı.

Oysa Murat Övüç’ün bu programına birçok AKP’li de tepki göstermişti. Ama gel gör ki; Murat Övüç programına karşı çıkanlar ile sponsor olan Oktay Künt’ün kaderi bugünden itibaren aynı partide hizmet etmek için çakıştı.

 

Kavallı’yı Künt ve Alaboyun mu Aldırdı?

Memleket Partisi il başkanlığından Milletvekili adaylığı için istifa eden Murat Kavallı milletvekilliği ilk listede 1’inci sıra adayı olarak açıklanmıştı. Kavallı’dan boşalan il başkanlık koltuğuna ise Oktay Künt getirilmişti. Parti içerisindeki o dönem konuşulan iddialara göre dönemin Memleket Partisi il başkanı Oktay Künt ile Memleket Partisi Parti Meclis üyesi Serpil Alaboyun ile birlikte parti genel merkezine Murat Kavallı hakkında sundukları rapor ile resmi Milletvekilliği listesinin açıklanmasına 2 gün kalan Murat Kavallı listeden çıkarıldı.

 

Kavallı’nın genel merkez tarafından listeden isminin çıkarılmasının ardından Oktay Künt ile birlikte hareket eden PM üyesi Serpil Alaboyun apar topar birinci sıra adayı olarak açıklandı. İnşaat firması olan Oktay Künt İnce’nin istifasının ardından AKP’ye üye olması ise parti içerisinde gülünçle karşılanırken, Künt’ün AKP’ye geçmesi ise Memleket Partisi il teşkilatından sürpriz sayılmadı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP’nin Mitingindeki Mesaj 1 Yetmez 2 Vekil Çıkaracağız

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?