AKP Başarı İstiyorsa Aday Olmalı Aktürk

Haber: Armağan ŞEN

AKP’nin Aksaray’daki Tepkilerine Son Verecek İsim

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği (DKKYB) Başkanı Mahmut Aktürk, AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığını ilan etti. AK Parti İl Binası önünde konuşan Aktürk’ü, Ziraat Odası Başkan Emin Koçak ve Borsa Başkanı Hamit Özkök de yalnız bırakmadı.

PaylaşTweetlePinleLinkedinWhatsApp Milletvekili Aday Adayı Mahmut Aktürk, “2001 yılında Cumhurbaşkanımız yola çıkarken ‘yeter artık söz milletindir’ dedi. Bizler de ‘cumhurbaşkanımızın izinde Aksaray’ diyoruz. Çok kıymetli hemşerilerim, Aksaray’ın dört bir yanından gelen çok kıymetli kardeşlerim, bugün benim için çok değerli, sizlerle gurur duyuyorum” derken, şu açıklamalarda bulundu.

 

Sizlere Hizmetten Başka Hiçbir Şey İstemiyorum

“2001 yılında kurulan partimiz, 2002 yılında iktidara geldi. Ülkede bankalar battı, milyarlarca dolar paramız gitti, devleti soyup kaçtılar. Böyle bir ortamda cumhurbaşkanımız ve AK Parti’miz iktidara geldi ve son 20 yılda ülkemizi dünyada sayılı ekonomiler arasına getirdi. Ekonomi, sağlık, eğitim, sanayi, savunma, sosyal devlet konusunda müthiş işler yaptılar. Son günlerde sıkıntılar çektiğimiz doğru, ekonomik kriz, pandemi her ülkeyi gördüğü gibi bizleri biraz daha yordu. Herkes bizim karşımızda, Türkiye’nin büyüyüp gelişmesinden rahatsız olan ülkeler bizlere bu süreci daha yoğun yaşatmaya çalışıyorlar. Oyun kuran, oyunbozan bir Türkiye var artık. Piyon değil şah var, vezir var. Biz sizleri tanıyoruz, köyü, kasabamızı, ilçeleri, her yeri biliyoruz. Dağlarından mandıralarına her yerde ayak izlerimiz var. 17 yıldır siyasetin içerisindeyim. Birlik başkanlığı yapıyorum, il genel meclis üyeliği yaptım. Köyde koyun güden Ahmet amcayı da tanıyorum, Yenikent’te süt sağan Fatma teyzeyi de tanıyorum, Eskil’inde bütün köyleri de tanıyorum. Ben Acıpınar’lıyım, köyde doğdum. Biz fakirliğe, yokluğa, yoksulluğa doğduk. Her şeyi gördük, sığır da güttük, çobanlık da yaptık, tarlada da çalıştık. Şehrimi seviyorum şehrimin insanlarını tanıyorum ve hizmet etmek istiyorum. Çok zor bir seçime doğru gidiyoruz. Bu süreçte cumhurbaşkanımız ve partimizin yanında olacağız.

 

Bütün dünya karşımızda, Altılı Masa denilen bütün partilerin toplandığı bir masa var ve tüm dünya bu masayı destekliyor. Türkiye’ye karşı gelenleri anlıyoruz. Amerika, İsrail ve Fransa, cumhurbaşkanımızı göndermek istiyor. Sebebi ise ülkemizi ayağa kaldırdı, Karadeniz’de doğalgaz arıyor, petrol buluyoruz, araba yapıyoruz, helikopter yapıyoruz İHA ve SİHA yapıp dünyaya meydan okuyoruz ve herkes Recep Tayyip Erdoğan gitsin, piyonlar gelsin istiyor. Buna müsaade etmeyeceğiz. İsimlerin hiçbir önemi yok. Ülkemizin geleceği için cumhurbaşkanımızı en az bir dönem daha bu ülkenin başımda kalması gerekiyor. Aksaray’ın eksikleri vardır, yapılmayan şeyler vardır, yapılanlar vardır. Ben de şikâyet ediyorum, ben de ekonomik sıkıntılardan muzdaribim. Hayvancılık ve tarımın girdi fiyatlarından şikâyetçiyim, tren yolunun, havaalanının, özellikle dış havzalardan su getirilmesini istiyorum. Güç ve yetki verirseniz bunları yapacak gücümüz de var, irademiz de. Bunları isteyip takip etmek önemli, bunu da biz başaracağız. Sizlere uçarım kaçarım demiyorum ama samimiyetle hizmetkârınız olacağım diyorum. Benim işim siyaset değil hizmet. Dertlerinize dertlenmek, sıkıntılarınızı, problemlerinizi çözmek, şehrimize ve insanlarımıza hizmet etmekten başka hiçbir şey istemiyorum. Bu 780 bin kilometre kocaman Cumhuriyeti herkese emanet edemezsiniz. Bizim ezanla, bayrakla, milletle sorunu olmayan hiç kimse ile sorunumuz yok.  Ama vatan ve milletle sorunu olan herkesin karşısındayız. Sorunlarımız sıkıntılarımız var önümüzde ki dönemlerde de olacak, ihtiyaçlar bitmeyecek. Ne kadar çözerseniz ihtiyaçlar çoğalacak. Aday olur da seçilirsem samimiyetle sizlere hizmet edeceğim.”

 

Tam Aksaray’ımızı Temsil Edecek Bir Kardeşimiz Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak da yaptığı konuşmada, “Mahmut kardeşimiz bizden biri, çiftçi, çoban ve üniversite mezunu. Tam Aksaray’ımızı, bizleri temsil edecek bir kardeşimiz. Çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Ekecik yöresinden gelen Hasandağı’ndan, Bayıraltı’ndan, Eskil’den, Çöl bölgesinden gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizin temel taşı olan muhtarlarımız meslektaşlarımız şeref verdiniz. Mahmut kardeşimize inandığımız için bu yolda kendisine sonuna kadar destek veriyoruz. Çıktığı bu kutlu yolda başarılar diliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile omuz omuza Aksaray’ımıza hizmet getireceklerine inanıyorum” dedi.

 

Bizim Gibi Düşünen Bir Arkadaşımızı Ankara’ya Göndermenin Mutluluğunu Yaşayacağız BORSA Başkanı Hamit Özkök de konuşmasına; “Tohum saç bitmezse utansın Hedefe varmayan mızrak utansın, Ey Mahmut Aktürk koşmaya bak sen,  Eğer yorulursan seni yormaya çalışanlar utansın” dörtlüğüyle başlarken, şu ifadelere yer verdi: “Ağaçören’den Eskil’e, Sarıyahşi’den Gülağaç’a, Güzelyurt’tan Sultanha’ına tüm Aksaray’ı görüyorum. Cumhurbaşkanımızın talimatı var, ‘insanlara dokunan dertlerine derman olan, sorunlarına çözüm olan arkadaşlarla Ankara’ya gelin’ diyor. Biz yakinen tanıyoruz, kendisi bizi temsil edecek. Sivil toplum örgütünde verdiği mücadelede Aksaray’ın faydasına ne varsa, hep yerine getirdi. Kendisi il genel meclis üyesi olarak Aksaray’ın dört bir tarafına, köy köy, mahalle mahalle, karış karış hizmet etmenin mutluluğunu yaşadı. Sonuç burada, sizler Mahmut Aktürk’ün hizmetini, çalışmasını gayretini, yakinen bildiğiniz için mesai saati içerisinde zamanınızı ayırıp geldiniz. Bizim gibi düşünen, bizler gibi yaşayan bir arkadaşımızı sizlerin gayretleri ile destekleri ile Ankara’ya göndermenin mutluluğunu yaşayacağız. İşte meydan işte hizmet işte hizmet adamı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yolun ve Bahtın Açık Olsun Karakuş

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?