Aday Adaylar Bir Bir Konuşulmaya Başladı

Haber: Armağan ŞEN

2023 yılı genel seçimler tarihi net belli olmasa da adaylık düşünen isimler birbir ortaya çıkarken, çok sürpriz isimler ise halk tarafından konuşulmaya başladı. Erken seçim – zamanında seçim derken iyiden iyiye Aksaray’da seçim atmosferi hissedilmeye başladı.

Birçok isim partisinden aday olmak için seçim takvimini beklerken, kimi isimler ise seçmenin gönlünde yatan isim olarak yer almakta. Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi olarak gerek gönlünden adaylık geçen isimleri ve gerekse seçmenin gönlünden geçen isimleri derledik.

AKP

İlknur İnceöz‘ün olası adaylığı sürpriz sayılmayacağı gibi iktidar partisinin uzun süredir vekillik yapan İnceöz’ü bu seçimde aday göstermeyeceği beklenmekte.

Cengiz Aydoğdu; bu seçimlerde birinci sıra olacağı düşünülse de seçmen tarafından karnesi iyi olmayan Aydoğdu’nun  yine de potansiyle aday adayı olması beklenen isim.

Mahmut Aktürk; Aylar öncesinden aday adaylığını açıklayan Aktürk, en şanslı isimlerden birisi olarak dikkat çekmekte. Üretici ile içli dışlı olan, STK’lar içerisinde sevilen Aktürk’ün olası adaylığı sürpriz olarak karşılanmaz.

Nevzat Palta; bir dönem Belediye başkanlığı yapan ve kısa da olsa vekillik hayali kursağında kalan Palta’nın muhtemel aday adayı isimler arasında yer almakta.

Hüseyin Altınsoy; AKP’nin Aksaray’da başarısız il başkanı olan Altınsoy’un milletvekilliğine yeşillenmesi ve bu nedenle de il başkanlığından istifa edeceği beklenmekte.

Haluk Şahin Yazgı; Belediye Başkanlık görevinin ardından Ankara’ya giden Yazgı’nın siyasi kulislerde isminin geçmesi sürpriz sayılmıyor.

Abdulsamet Kılıç; Gençlik kolları başkanlığı yapan siyasette tecrübe kazanan Kılıç’ın aday adaylığı yüksek sesle konuşulmakta.

Evren Dinçer; her ne kadar bir dahaki Belediye başkanlık seçimini beklese de Dinçer, vatandaşın gönlünden ise vekil olarak geçen Dinçer’in aday adayı olması ise bir ihtimal.

Hıfsı Peker; Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı olan Peker’in siyasi kulislerde milletvekilliği aday adaylığı kulislerde sıkça duyulan isim.

Diğer isimler ise şu şekilde; Sinan Özkan, Ferhan Polat, Muammer Aktaş, Cüneyt Göktaş, Mustafa Serdengeçti, Aksaray’da Görev Yapan Bürokrat…

MHP

Ramazan Kaşlı; mevcut Milletvekili olan Kaşlı’nın sürpriz olmaz ise partisinin 1’inci sıra adaylığı için ismi kesin olarak geçen Kaşlı’nın durumunun son sözü ise Devlet Bahçeli söyleyecek.

Sefer Alkan; Geçtiğimiz dönem belediye başkanlığını az bir farkla kaybeden Sefer Alkan’ın milletvekili adaylığı için vatandaşın gönlünden geçse de Alkan’ın hayali Belediye Başkanlığı olduğu ihtimali de var.

Mehmet Duygulu; her ne kadar Aksaraylı olsa da Aksaray’da küçük bir kesmin tanıdığı Duygulu’nun ismi geçse de vatandaş tarafından bir geçerliliği olmayacak.

Rıfkı Karabatak; gönlü belediye başkanlığından olsada MHP denildiğinde akan suların duracağı Karabatak’în kulislerde aday adaylığı konuşulan isim olarak dikkat çekmekte.

İrfan Çıtak; Merkez ilçe başkanı görev yapan Çıtak’ın aday adaylığı konuşulan genç isim olarak dikkat çekiyor.

Diğer isimler ise şu şekilde; Aysun Hızlı Okur, Levent Bozkurt, Turan Yaldır

CHP

Ali Abbas Ertürk; İl Başkanlığı görevinden adaylık için istifa etmesi beklenen Ertürk’ün adaylığı kesin gözüyle bakılmakta. (Millet İttifakının 41 ilde Ortak aday çıkarma durumunda ise işlr karışır)

Cansu Bülbül; Parti genel merkezinde (kadın Kolları) çalışmaları ile dikkat çeken Bülbül’ün aday adaylığı konuşulan isim arasında yer almakta.

Musa Toprak; Ankara’da avukat olarak görev yapan Toprak’ın İtalya Kültür Derneği Başkanı olan ve İtalyan Devlet Nişanı alan Toprak’ın aday adaylığı çok sıkça konuşuluyor.

Diğer isimler ise şu şekilde; Pelinsu Yıldırım, Nazife Arslan Küçük, Erhan Toprak

İYİ Parti

Ayhan Erel; mevcut Milletvekili olan Erel’in sürpriz olmaz ise partisinin 1’inci sıra adaylığı için ismi kesin olarak beklenirken Erel’in durumunda son söz Meral Akşaner’de.

Ali Karakuş; spor camiasında aldığı başarılar Aksaray spor için önemli katkılar sunan Karakuş’un aday adaylığı konuşulan isimler arasından en dikkat çekeni.

Pınar İzgü; önceki dönem aday olan İzgü’nün aday adayı olacağı konuşulan isimler arasında.

Naciye Akkuş; İYİ Parti içerisinde kadın aday adayları arasında ismi en çok telefuz edilen kişi olarak dikkat çekmekte.

Özhan Türemiş; Kurucu il başkanı Türemiş’in Belediye Başkanlık adaylığından sonra milletvekili aday adaylık ismi olarak dikkat çekmekte.

Faruk Ağır; aday adayı olarak ismi geçse de olası aday adaylığını açıklar ise Bu neyin özgüveni diye sormaktan çekinmeyeceğimiz isim.

Diğer isimler ise şu şekilde; Polat Açıkgöz, Metin Alper, Davut Menki, Orhan Aydın, Nuri Koçaş

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

CHP İl Başkanı Ertürk İstifaya Hazırlanıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?