CHP İl Başkanı Ertürk İstifaya Hazırlanıyor

23 Kasım tarihinde Aksaray Son Dakika (ASD) Haber merkezinden Armağan Şen tarafından yayınlanan “Aksaray’da Bir Siyasi Parti Başkanı İstifa Edecek” başlıklı özel haberimizin detayına haber servisimiz ulaştı.

CHP Genel Merkezi, milletvekili aday adayı olmak isteyen il başkanlarına istifa etmeleri çağrısı yaptı. CHP Genel Merkezi’nde parti il başkanlarının adaylık kulisleri hızlandı. 40’a yakın il başkanının milletvekili adaylığı için istifa etmeye hazırlandığı belirtiliyor.

CHP Genel Merkezi’nin, 22 Kasım’da il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgede, milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifa dilekçelerini 5 Aralık ile 26 Aralık tarihleri arasında parti genel sekreterliğine iletmeleri istenmişti. İl ve ilçe başkanlarına tanınan süre dün başlarken, milletvekili adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanları da genel merkezde adaylık kulisi yürütmeye başladı.

40’a Yakın İl Bakanı İstifa Ediyor

Edinilen bilgiye göre çok sayıda il ve ilçe başkanı, milletvekili aday adaylığı için genel merkezin nabzını yokluyor. 40’a yakın il başkanının istifaya karar vermesi bekleniyor. İstifa edecek il ve ilçe başkanlarının dilekçelerini 26 Aralık tarihine birkaç gün kala genel merkeze ileteceği ifade ediliyor.

CHP’nin başarılı Aksaray il başkanı Ali Abbas Ertürk milletvekili aday olmak için görevinden istifa etmeye hazırlanırken, yakın çevresine bu kararı bildirdiği öğrenilirken, Ertürk’ün önümüzdeki günlerde istifa etmesi sürpriz olmayacak.

Öte yandan Ankara siyasi kulislerinde 41 ilde 6’lı masa içerisinde yer alan 4 partinin oluşturduğu Milet İttifakı ortak aday ile hareket edeceği iddiaları olası Aksaray’da ortak aday ile girilirse Ertürk’ün sıralaması kaçıncı olacağı ve hangi parti logosu altında girileceği ise şimdiden merak konusu oldu.

Önümüzdeki günlerde Millet ittifakının yapacağı açıklamalar 41 ilin içerisinde Aksaray’ın olup olmayacağı, Ali Abbas Ertürk’ün sıralamasının netleşeceği belli olacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Osman Yılmaz Mazbatasını Aldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?