Yazıklar Olsun Hepinize

Haber: Armağan ŞEN

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sıkıntılar dur durak bilmezken, yine sıkıntıyı çeken cefakâr Aksaray halkı oldu. Hastane de yaşanan sıkıntılara sessiz kalan ve hiçbir işe yaramayan başta AKP’li Aksaray Milletvekilleri olmak üzere Sağlık’tan sorumlu beceriksiz yetkililerin çözüm bulamaması vatandaşları daha da çileden çıkarıyor.

Tavanının çöktüğü, yönetim kadrosunda çelişkili atamaların olduğu, akrabaya kıyak yapılan, ihalelerde yüksek fiyatlar ile tek firmaya yapılan ödemeler bir yana aylardır süren ilaç sıkıntısı ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesinde tavan yaptı.

Doktor Olsa Ne Olur, Dışı Güzel Binalar Bulunsa Ne Yarar!!!

Geçtiğimiz hafta içerisinde AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu tarafından yapılan açıklamada ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine 10 doktor açıklaması vatandaşı güldürdü. ‘Belli ki; AKP’li Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun hastanede yaşanan ilaç sıkıntısından haberi yok’ yorumu yapılmasına neden oldu.

Doktor atamasından önce ilaç sıkıntısının olduğu ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vatandaşlar haber servisimize özel yaptıkları açıklamada Milletvekili Aydoğdu’ya serzenişte bulunarak; “10 değil 100 doktor ataması da olsa hastalara uygulanacak olan bir ağrı kesici dahi bulunmakta zorluk çekilirken, gelen doktorlar hastalara iksir mi verecek Cengiz bey?” diyerek sitem ettiler.

Yine geçtiğimiz haftalarda Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tarafından Hastanede yapılan incelemeler sosyal medyada trend olurken, bu trendler de hastanede yaşanan ilaç sıkıntısına önlem olmadı.

Vali Aydoğdu’nun hastanede yaptığı incelemeler ve Aksaray’da sağlık anlamında yaşanan sorunlar nedeniyle AKP’li Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu tarafından İl Sağlık Müdürlüğünde kapalı kapılar arkasında  gerçekleşen toplantıda Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ başta olmak üzere birçok yetkiliye ‘Aksaray’daki sağlık sorunlarının sebebini sert dille sorduğuda’ kulislerden sızan bilgiler arasında yer alıyor.

İlknur İnceöz’ün Gören Var mı?

Vatandaşlar AKP’li Aksaray Milletvekillerinin bir an önce sağlık sorunlarına el atması gerektiğini savunarak; “AKP’li Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun doktor ataması komik olsa da yerinde ama hastanede yaşanan ilaç sıkıntısına çözüm olmaz. Aksaray’ın ne zaman sıkıntısı olsa bu sıkıntıda göremediğimiz açılıştan açılaşa gördüğümüz AKP’li Milletvekili İlknur İnceöz ne iş yapar? Seçimden seçime bir de açılıştan açılışa halkı tanıyanlara sandıkta hesabını soracağız” dediler.

Altınsoy Koltuğu Boşa Doldurma…

Hastanede yaşanan ilaç sıkıntısı ve bu sıkıntıların en üst seviyede olması hem vatandaşları hem doktorları tedirgin ederken bu duruma sessiz kalarak hiçbir şey yapmayan AKP’li İl Başkanı Hüseyin Altınsoy’a da sitem eden vatandaşlar; “Aksaray’ın sağlık sorununa ne zaman çözüm bulacaksınız. Sağlıkta AKP iktidarında şunu yaptık, bunu yaptık diyen İl Başkanı Hüseyin Altınsoy haberin var mı; ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ağrı Kesici bile yok. Bunu biliyor musun? Sağlık sorunlarına bir çözüm bulamıyorsan o koltuğu boşa doldurma” ifadelerine yer verdiler.

Yeşildağ Artık Yeter Bıçak Kemiğe Dayandı…

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ağrı Kesici bile bulunmasında zorluk çeken vatandaşlar İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ’a da çağrıda bulundular; “Aksaray’ın sağlığının başında yer alan İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ Kovid sürecini iyi yönetemedin sinemize çektik. Kendi kafana göre kurumsal atamalar yapıyorsun sinemize çektik. Ama hastanede hastaların ağrısını çekecek bir ağrı kesici yok ise sen ne diye İl Sağlık Müdürlüğü yapıyorsun. Aksaray’a hizmet istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı artık. Ya buna çözüm bulun, ya da istifa edin gidin” şeklinde konuştular.

Başhekim Çözüm Bul!!!

ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan ilaç sıkıntılarından bunalan vatandaşlar yetkilileri göreve davet ederken, Hastane Başhekimi Ahmet Yardım’a da çağrıda bulunarak; “Dışı süslü adına da hastane dediğiniz binada bulunurken, halkın sesini duymuyor musunuz? Doktorların isyanını işitmiyor musunuz? Koskoca hastanede ağrı kesici ilaç yok bilmiyor musunuz? Bu duruma çözüm bulun” dediler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)
  • Muzaffer
    2 yıl önce
    0 0

    Bu kadar şey söyleyen vatandaşlar nerdeymiş keşke video atsaydınız da tüm Aksaray görseymiş. Kendi fikirlerini başkasının ağzından söylemek gazetecilik mi?

Sıradaki haber:

Chp’li Başkan Belediye’nin Malını Gasp Etmiş

HIZLI YORUM YAP

0 0 1 1 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?