Yaşanan Vurgun Aksaray’ın Sağlığını Tehlikeye Attı

Çin’de başlayan dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Küresel Virüs Salgını vakaa sayılarının tüm yurtta artışı yurttaşları tedirgin ederken, yetkililer maske, hijyen ve sosyal mesafe vurgusunu yineliyor.
ASÜ Eğitim Hastanesinin geçtiğimiz yıl yeni yerine taşınırken oluşan ve Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan başarılı operasyon kapsamında 10 Milyon Liralık Vurgun ortaya çıksa da operasyon sonucu hep akıllarda soru işareti olarak kalacak.
Eski hastane binasının içerisindeki malzemelerin taşınması ve taşınma sırasında hırsızlık şüphesinin olması Aksaray’ın Küresel Korona Virüsü ile mücadelesinde de etkisiz kalmasına sebep oldu. Şehir efsanesinde geçen sözler eski hastane binasının Korona Hastanesi olarak kullanıldığı kulaktan kulağa yayılırken, bu spekülasyonların koskoca bir yalan olduğunu ispatlamak için haber merkezimiz eski hastane binasında çekim yaptı.
Eski hastane binasının eski acil ile poliklinik bölümü İl Göç İdaresi olarak kullanılırken, eski hastane binasının bomboş atılı vaziyette duruyor.
Eski Hastane Binası Faaliyete Geçemez
Küresel Korona Virüs Salgınında en şanslı il olacak olan Aksaray, bazı yaşanan olumsuzluklar nedeniyle en şanssız il olarak tarihlere geçti.
Aksaray’da yaşayan birçok yurttaş eski hastane binasını Korona Hastanesi olarak kullanıldığı iddia etsede şehir efsanesi haline gelen bu sözün gerçeğe yansıtmadığı ortaya çıktı.
Eski hastane binasının hastanede çalışan uzmanların iddialarına göre taşınma sırasında borular içerisinde bulunan Bakır Kabloların olmadığı, ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü tarafından geçen yıl yapan operasyon kapsamında Röntgen alanında bulunan plakaların yok olması da eski hastane binasının açılamayacağının en büyük kanıtı.
Aksaray’ın Vebali Sizin Üzerinizde
Küresel Korona Virüs tedavisi konusunda en şanslı il durumunda olan Aksara hastane binasının taşınmasında yaşanan hırsızlık olayları nedeniyle eski hastanenin yeniden faaliyete geçmesi neredeyse imkansız hâl alırken, Aksaray’ın eski hastane binasının Korona Hastanesi olarak kullanılamamasının en büyük sebebi ve Aksaray’lının vebali bu hırsızlık olayını gerçekleştirenlerin üzerindedir. Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

2020-08-25 14:48:31

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Virüsün Yayılması İçin Elinizden Geleni Yapıyoruz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?