Yandaş Basının Aile Fertleri Nerelerde Çalışıyor

Aksaray’da binlerce yurttaş işsiz gezerken, kimi yurttaşlar ise Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 95 puan alanların bile işssiz kalmasına rağmen Aksaray’daki Yandaş ve Yalaka basının ise birçok akrabası kamu kurumlarında çalışmakta.

Aksaray’da yurttaşlar  özgür haber almak isterken, ilimizdeki birçok Yandaş ve Yalaka medya patronlarının başta çocukları olmak üzere eşleri Aksaray’da kamu kurumlarında görev yapmakta. Hatta öyule bir isim varki; kendisini gazeteci olarak tanıtan bir köşe yazarının Resmi ve İmam Nikahlı ayrıldığı 2 ayrı  eşleri Aksaray Belediyesi’nde görev yapmakta. Hatta bu şahıs ayrıldıkları eşlerine tehdit vari mesajlar atarak “Seni Buraya ben getirdim. Seni işe ben aldırdıysam, işten ben çıkartırım” diyerek tehditler savurduğu ayrıca ayrıldığı imam nikahlı eşinin Aksaray Belediyesi’nde ki mevcut görevinden başka bir göreve Mobbing uygulattığı da Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi tarafından önümüzdeki günlerde detaylı olarak Kamuoyuna duyuracağız.

 

Bunlar Tarafsız Olamaz!!!

Aksaray’da birçok yaygın medya ve internet sitesi imtiyaz sahiplerinin çocukları yada eşleri resmi kurumlara kim ya da kimlerin torpili ile işe alındılar?

Diğer taraftan birçok gazetecinin çocukları, eşleri hatta boşandıkları eşleri yada İmam nikahlı eşleri çeşitli resmi kurumlarda çalışırken bazı uyanık gazete sahipleri de zamanında personeli olarak çalışanları resmi kurumlara yerleştirdikten sonra muhabir çalıştırmayarak yine resmi kurumlara yerleştirdikleri personelleri muhabirlik yaptırarak gazetecilik yapıyor.

Ülke genelinde işsizlik oranları her geçen gün artarken binlerce üniversiteli genç alışveriş marketleri ya da fabrika köşelerinde çalışmak için bile torpil ararken, KPSS sınavında 90 alan başarılı kişiler işe alınmayıp 68 puanla torpille işe alınıp mülakat belası ile torpilin fır döndüğü ülkemizde, Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinde  Gazeteci Armağan Şen tarafından yapılan araştırmalara göre Aksaray’daki birçok gazete ve internet haber sitelerinin çocuklarının eşlerinin resmi kurumlarda çalıştığı ortaya çıktı.

Bu gazete ve internet haber siteleri nasıl tarafsız ve ilkeli haber yapabilir? Hadi Bunlar belediye ya da kurumların yapmış olduğu yanlışlardan dolayı eleştidikleri anda başta çocuklarını ya da eşlerini çalıştıkları kurumlardan çıkartmak ya da Mobbing uygulamakla tehdit edildiği herkes tarafından bilinmekte.

Aksaray’da Yandaş ve Yalaka Basının çoğunlukta olması ve aile fertlerinin kurumlarda yer alması Aksaray halkının özgüt ve tarafsız haber alma haklarına da adeta ambargo konmakta.

Şehri Temiz Yönetin!!!

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezinde  Gazeteci Armağan Şen yöneticilere seslenerek; “Şehri Temiz Yönetin. Hangi gazetecinin yakını hangi özel sıfatlar ile işe alındı. Torpille mi yoksa gerçekten başarılı oldukları için mi? İşte size kamuoyunu aydınlatma adına en basit bir örnek sunuyoruz;

İl Özel İdare eski Genel Sekreteri Ramazan Altundağ döneminde ,Fethullahçı Terör Örgütünden ifade veren Aksaray Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bilal Bölükbaş’ın oğlunun işe alınması…

Küçük yaşta çocuğa Cinsel İstismar suçundan 3 Yıl 4 Ay hapis cezası alan Aksaray Posta Gazetesi yazı işleri eski müdürü Hasan Bölükbaş’ın oğlunun Aksaray Belediyesi dönemin Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafından Zabıta Müdürlüğünde görevli iken bir yurttaşı acımasızca yerde sürüklediği hafızalardaki yerini korurken, bu kişiler hangi üstün özellik ile alındı… İşe alınma süreçleri nasıl yaşandı….”

Öte yandan Aksaray’da 6 gazetecinin çocuğu ve 3 gazetecinin 4 eşleri kamu kurumlarında yer almakta.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

2023 Yılının İlk Yarısında Umut Doğacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?