Borsa Başkanı Özkök Üretimde Birinci Sıradayız

Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’da KOP Destekli kurulan Paketleme Tesisi’n de günde 5.5 ton çekirdek paketlenecek. KOP Başkanı Murat Karakoyunlu, “Kentimize 41 milyon TL değerinde desteğimiz var. Önemli olan çiftçimizin üreticimizin daha iyi bir şekilde çalışma sağlaması” dedi.

 

KOP destekli Aksaray Ticaret Borsası ‘Paketleme Tesisi’ kuruldu. KOP Başkanı Murat Karakoyunlu, “Böylesine güzel bir tesisi açılışı ile birlikte çalışır halde görmek bizleri çok mutlu ediyor. Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile kurulmuş bir kurum. Burası bölgeler arası eşitsizliği gidermek, bölge farklılıklarını azaltmak ve bölgedeki altyapı sorunlarını çözecek. Çiftçimizin, üreticimizin üretmiş oldukları ürünleri katma değerli bir ürün haline getirmek, çuval ve kamyon ile satılmak yerine paketlenmiş halde piyasaya sunmak bizim için çok kıymetli. Ürün burada üretilip burada tüketilir hale gelmekte ihracat edilip yurt dışına çıkarılacak hale geliyor. Bu projelerin her şeyden önce Aksaray’a ve üreticiye yarar sağlayacağını görüyoruz. Bu sene KOP İdaresi olarak Aksaray’a 41 milyon TL değerinde desteğimiz var. Önemli olan çiftçimizin üreticimizin daha iyi bir şekilde çalışma sağlaması” dedi.

 

Aksaray Ticaret Borsası’nın Türkiye’nin en büyük tarım ticaret merkezi olduğunu belirten Borsa Başkanı Hamit Özkök, “Bu tesis şehrimiz için çok önemli bir proje. Türkiye’nin çerezlik çekirdek ihtiyacının yüzde 45’ni biz karşılıyor ve üretimde birinci sıradayız. Aksaray’ın Ticaret Borsasında büyüyen markalar haline geliyoruz sloganıyla Tarım İl Müdürlüğümüz ile bir çalışma sergiledik. Bu tesis aktif bir halde çalışırsa Türkiye’nin çerezlik ayçiçeği çekirdeğini karşıladığımız gibi yurt dışına da ithalat yaparak üreticilerimizin kazanmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Başkanlar Konuşuyor Programının Konuğu Dinçer

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?