Vali Aydoğdu açıkladı Tarım Müdürü Saklav’ı arama çalışmaları devam ediyor

Özel Haber: Armağan ŞEN 

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu tarafından yapılan son dakika açıklamasında Tarım İl Müdürü Bülent Saklav’ı arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi. Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “İl Tarım ve Orman Müdürümüzden hâlâ ses yok. AFAD ve UMKE ekiplerimiz arama kurtarma çalışmaları devam ediyor…”

Dün Aksaray Merkez Cumhuriyet Mahallesi TOKİ mevkiinde düzenlenen ‘1. Toki Kış Olimpiyatlarında’ Tarım İl Müdürü Bülent Saklav’ın kaybolmasının ardından AFAD ve arama kurtarma ekipleri seferber oldu.

Dün Aksaray Merkez Cumhuriyet Mahallesi TOKİ mevkiinde düzenlenen ‘1. Toki Kış Olimpiyatları’ renkli görüntülere sahne olurken, olimpiyat yarışmasının galibi ise yarışmaya katılan bütün çocuklar oldu.

1. Toki Kış Olimpiyatlarında yaşanan renkli görüntülerin yanısıra üzücü bir olay da yaşandı. Yarışmanın çiftler kategorisinde yarışmaya katılan Tarım İl Müdürü Bülent Saklav, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emre Ağaçdelen ile yarışmaya katıldı. Pistten çıkan çift bir süre sonra gözden uzaklaştılar. Olay yerinde bulunan AFAD ve arama kurtarma ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Emre Ağaçdelen Topakkaya mevkiinde kar birikintisine gömülü halde bulunurken, Tarım İl Müdürü Bülent Saklav ise Topakkaya ile Ankara il sınırı arasında geniş bir arazide arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Haber Merkezimiz Saklav İle İletişime Geçti

Öte yandan haber servisimiz tarafından yapılan araştırma sonucunda Tarım İl Müdürü Bülent Saklav’ın sağlıklı şekilde görevinin başında olduğu öğrenilirken, Vali Hamza Aydoğdu’nun yaptığı açıklama ise soğuk havada yüzlerde sıcak gülümsemeye neden oldu.

Öte yandan 1. Toki Kış Olimpiyatlarının resmi müziği ise Mahmut Tuncer tarafından seslendirilen “Kar’ı Gördüm Kaydım. Kaymaz Olaydım” şarkısı oldu.

1 0 1 0 0 1

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Koltuk filminin çekimleri bitti

HIZLI YORUM YAP

1 0 1 0 0 1

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?