Aksaray’da Sağlıkta anlamsız atama ödül mü ceza mı

Özel Haber: Armağan ŞEN

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü ve Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan anlamsız atamalar ceza mı ödül mü? sorusunu getirdi.

Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü ile Aksaray ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesinde yapılan atamalar sonucunda 4 kişinin yeri değişirken, yeri değişen kişiler başarılı ile neden değiştirildi? Başarısız oldukları için yerleri değişti ise daha iyi yerelere gönderilerek ceza mı verildi.

Bitmek bilmeyen sıkıntılar içerisinde yönetilen vatandaşın mağdur olduğu Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesine yapılan atamalar bu kadarına da pes dedirtti.

Aksaray ASÜ Eğitim ve Araşatırma Hastanesi eski başhekimi Hüseyin Mutlu başhekimlik görevinden alınarak Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Birliği Başkanı olarak atandı. Eski tabir ile İl Sağlık Müdür muavini olarak görev yapmakta.

Mutlu’nun başhekimlik yaptığı dönemde Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesi sağlıklı hizmet mi verdi? Yoksa eski Başhekim Hüseyin Mutlu başarısız ise hangi akıl ve mantığa uygun hareket edilerek Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Birliği Başkanlık görevine getirildi?

Mutlu’nun Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneler Birliği Başkanlığa getirilmesinin ardından başhekim olarak Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Ahmet Yardım başhekimlik görevine getirildi. Yardım’ın başhekim olarak görev almasının ardından hastane doktorlarının odalarındaki ve özellikle çocuk hastaların kaldığı poliklinikte ısı sisteminin çözülmesi ve serum gibi bazı ilaçların bulunmaması da hafızalardaki yerini koruyor.

Bir başka mantıksız atama ise İdari ve Mali İşler Müdürlüğünde gerçekleşti. Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesi İdari ve Mali İşleri Müdürü Bülent Bekmezci görevinden alınarak, Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine Müdürlüğüne atanırken, Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine Müdürlük görevini yöneten Aysun Turgay ise Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesi İdari ve Mali İşleri Müdürlük görevine getirildi.

Bülent Bekmezci başarılı bir görev yürüttü ise neden görevinden alındı? Bekmezci’nin Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesi İdari ve Mali İşleri Müdürü olarak görev yaptığı dönemde ilaç firmalarına borç olması nedeniyle alacaklı firmalar Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesini icra’ya vermişti.  Bekmezci görevinde başarısız oldu ise neden Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürlüğüne getirildi.

Aksaray ASÜ Eğitim ve Araştırma hastanesi İdari ve Mali İşleri Müdürlük görevine getirilen Aysun Turgay’ın ise göreve geldikten sonra iddialara göre eski borçları ödemeyeceğini belirttiği çalışanlar arasında konuşulurken, yeni müdür Turgay’ın eski borçları ödemez ise hastaneye ilaç verecek firmalar nasıl güvenipde ilaç vereceği ise bir başka merak konusu oldu.

1 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ağız kuruluğu bazı hastalıkların habercisi olabilir

HIZLI YORUM YAP

1 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?