Ukrayna İçin Aksaray’dan İstek

Haber: Armağan ŞEN

Katil devlet Rusya’nın işgal çabasına karşı topraklarını korumak için direnen Ukrayna devleti askeri yetkilileri ülkelerden önemli konuda yardım desteğinde bulundu.

Bugün sosyal medya Facebook üzerinden Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen ile canlı yayın yapan Ukrayna’da Gurbetçi olarak bulunan işadamı Ömer Terlemez Ukrayna devleti askeri yetkililer tarafından istenen yardım konusunu dile getirdi.

Gazeteci Armağan Şen’e önemli açıklamalarda bulunan Ukrayna’da Gurbetçi olarak bulunan işadamı Ömer Terlemez yaptığı açıklamada; “Bugün bir grup Türk Vatandaşları ile Liviv bölgesinde bulunan askeri birliğe giderek onlarla sohbet etme vaktimiz oldu. Ukrayna devleti askeri yetkilileri ve doktorları en çok ihtiyaç duydukları konu Boş Kan Torbası ile yaralananlara uygulanması için tampon, gazlı bez, ilaç ve Medikal malzemeler olduğunu dile getirdiler. Gittiğimiz heyet ile birlikte bizlerde buradaki yaralılara yardım için Türkiye’deki yetkililerin ve yerel yönetimlere ulaşmak istiyoruz.

Valimiz ve Belediye Başkanımıza İnsanlık İçin Çağrıda Bulunuyoruz…

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’e ve işadamlarına sesimizi duyurmak için bu canlı yayını gerçekleştirmek istedik. Aksaray’da bir kampanya başlatılarak Boş Kan Torbası ile yaralananlara uygulanması için tampon, gazlı bez, ilaç ve Medikal malzeme bağışlarında bulunurlar ise Ukrayna askeri yetkilileri güvenliği ile Polonya üzerinden gelecek olan yardımların Türk İşadamları Dernekleri ile birlikte bu yardım tırını ulaştırmaya hazırız.

Ruslar Büyük Kayıp Veriyor…

Ukrayna’da çatışma şiddetlendi. Ukrayna halkının Ruslar büyük kayıp vermekte. Televizyon kanallarında görülen durumlar belki gerçeğin %10’unu yansıtmakta. Liviv bölgesinde Ukrayna halkı savaşa katılmak için askeri bölgeye giderek otobüsler ile savaş alanına gönderiliyor. Rus askerlerinin hepsi korkak ve göründüğü gibi değil.

Gelen son dakika bir haberinde 1 Ukraynalı kadın asker 1 kurşun bile harcamadan 5 Rus askeri ile 1 tankı esir alıyor. Ukrayna’da yapılan açıklamada mücadelenin başladığı 4 günde 100 Rus Tankı, 13 Rus uçağı, 8 Rus helikopteri ve 7 Bin Rus Askerinin etkisiz hale geldiği, ve bugün 24 saat içerisinde 3 bin 500 Rus askeri etkisiz hale getirildi. Kiev bölgesi Ukrayna’nın elinde ve çatışma devam etsede kontrol Ukrayna’da. Kiev’in yanı sıra Harkov’da da sokak çatışmaları artarak devam etmekte.

Ulusal Kanallar Abartıyor

Ulusal TV Kanalları yönlendirme yapıyor. Bugün saat 12:00’da bir tv kanalına canlı yayına katıldığımda, o Tv kanalı bizleri yönlendirme yaparak; ‘Rus tanklarının girdiğini’ söyleme yönünde abartmalar isteniyor. Tv kanallarında ‘Kiev’in kaybedildiği’ iddia edilsede tüm giriş çıkışlar Ukrayna askerinin elinde. Ağır bir çatışma var ama Kiev düşmedi. “

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Yazıklar Olsun Hepinize

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?