Tutamayacağımız Sözü Vermeyiz

Haber: Armağan ŞEN

DEVA Partisi Aksaray İl Başkanı Necati Coşkuner Partisi’nin AB kıstaslarını kendine ilke edinmiş bir siyasi parti olduğunu söyledi. Sağcı veya solcu yakıştırmaların uzağında yer alan DEVA Partisinin merkezinde ‘insan vardır’ diyen İl Başkanı Necati Coşkuner; “Bizim yönetimimizde insanlar istedikleri şeye inanabilir ve inandıkları gibi yaşayabilirler. Kimsenin dili, dini, görüşü veya düşüncesi bizi ilgilendirmez. O kişinin odağında vatan sevgisi olduğu sürece nasıl inanıyor ve mutlu oluyorsa o yolda devam edebilir. Hedefimiz de AB kıstasları vardır. Bunu illa ki AB’ye girelim diye değil. 84 milyon insanımızın daha iyi koşullarda yaşaması için istiyoruz” dedi.

Necati Coşkuner, “Deva Partisi sağcı veya solcu değildir. Deva partisinin merkezinde insan vardır. Partimizde her görüşten insan var. Marjinal gruplar dâhil herkes partimizde siyaset yapabilir. Tek koşulumuz kendi fikrini dikte etmemesidir. Kendi görüşünüzü karşıdakine dayatmıyor olmanız gerekiyor. Bir masada oturup konuşarak birbirimizi ikna etmemiz şart” dedi.

DEVA Partisinin gençlere, gençlerinde DEVA partisine özel ilgilisi olduğunu da söyleyen Necati Coşkuner, “Partimizin 94 kurucu üyesi var. 16’sı 30 yaş altı gençlerimizden oluşuyor. Yüzde 35 cinsiyet kotamız yanı sıra yüzde 20 genç kotamız zorunludur” söyleminde bulundu.

İşsizliğe Çözüm Güven Ortamı

Ekonomi de bıçağın kemiğe dayandığını hatırlatan Necati Coşkuner, “İşsizlik had safhada. Birçok işletme personel çıkarıyor. İş insanları artık kar gözetmiyor. Ayakta kalma mücadelesi veriyor. Böyle bir durumdayken ticaret yapmak çok zordur. İthalat, ihracat, hizmet sektöründe çarklar dönmüyor. İşsizlik oranımız zaten yüksekti ama Suriyelilerin gelmesiyle birlikte daha da çoğaldı. Birçok sektörde Suriyeliler var ve kayıt dışı çalışanların sayısı bir hayli fazla. Kim nerede, ne iş yapıyor belli değil. Vergi levhaları var mı, vergi ödüyorlar mı? Biz de bilmiyoruz. Gençlerimiz Türkiye’den umudu kesmiş. İmkân olursa nasıl yurtdışına kapak atarım diye hesap yapıyor. Sosyal medya da gruplar kurulmuş bu tartışılıyor. Beka meselesi işte tam da burada yatıyor. Gençler ülkeyi terk etmek için çare arıyorsa bu tam da beka meselesidir. İşsizliğin tek çözümü ülkeye yatırımcı çekmektir. Yerli ve yabancı yatırımcıyı yatırım yapmaya teşvik etmektir. Bu da ancak güven ortamında olur. Yargı başta olmak üzere diğer her alanda güveni sağlayamazsanız yatırımcı gelmez. Üretim durur. Bugün olan budur.” dedi.

Popülist Yaklaşımdan Uzaktayız

Türkiye’de ki Suriyelilerin ülkelerine gönderilme konusunu da değerlendiren DEVA partisi Aksaray İl Başkanı Necati Coşkuner, bu konuda diğer siyasi partilerden farklı düşündüklerini söyledi.

Coşkuner “Popülist yaklaşımdan uzağız. Biz de kendi ülkelerine gitmelerini isteriz ancak bu süreç onlara kendi ülkelerinde güvenli bir ortam sağlamakla olur. Öyle otobüslere doldurup göndermekle olmaz. Bu insani olmaz” dedi.

Coşkuner açıklamasına devamla, “Suriyelilerden rahatsız mıyız? Evet, biz de rahatsızız. Keşke bu durum yaşanmasaydı da onlarda gelmeseydi. Ancak bugün buradalar ve gitmelerini istiyorsak onlara kendi ülkelerinde yaşanılır bir vatan sağlamalıyız.. Öyle polis zoruyla bu işi yapmayız. Demokratikte olmaz zaten” ifadesinde bulundu.

Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın bir sözünü hatırlatarak açıklamasını bitiren DEVA Partisi Aksaray İl Başkanı Necati Coşkuner “ Verdiğimiz sözü tutarız, tutamayacağımız sözü vermeyiz” dedi ve herkesi partisine katılmaya davet etti.

 

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Saadet Partisi Herzog’un Türkiye’ye Davet Edilişine Tepki Gösterdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?