Osman Yılmaz’dan Miraç Kandili Mesajı

Haber: Armağan ŞEN

Miraç Kandili’nde eller semaya yükselecek dualar edilecek ve ibadetler gerçekleştirilecek. Miraç Kandili’nin, üç ayların feyz ve bereket kapılarından birisi olduğunu vurgulayan İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada; “Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Miraç kandiliniz mübarek olsun” dedi.

İYİ Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kandiller, sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberliğin en güzel yaşandığı, manevi dünyamızın aydınlandığı en özel günlerdendir.Bu bağlamda üç aylar içerisinde idrak edeceğimiz mübarek gecelerden birisi olan Miraç Kandiline erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Miraç; Peygamber Efendimizin (s.a.v) önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, ardından Yüce Mevla’nın sonsuz ayet ve kudretini müşahede etmek için semaya yaptığı kutsal bir yolculuktur.

 

Bu bilinçle idrak ettiğimiz Miraç Kandili de diğer kandil geceleri gibi, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güçlenmesine vesile olan, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı, milletimizin ve tüm İslam âleminin asırlardan bu yana büyük bir coşkuyla idrak ettiği mübarek gecelerden biridir.Bugün bizlere düşen, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir. Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bu gün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir.

 

Böylesine mukaddes bir gecenin; millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması, en büyük arzumuzdur.Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz milletimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Miraç gecesini tebrik ediyor, bu gecenin, 10 ilimizde yaşanan ve bizleri derinden üzen depremin yaralarını sarmak için  Tek Yürek olduğumuz birlikteliğimizi  daha da güçlendirip bütün Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşliğinin pekişmesine ve insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ali Karakuş’tan Miraç Kandili Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?