ON’suz Bir Kasım Daha

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz lider, bilge adam, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında saygı ve minnetle anıldı.
İlimizde  düzenlenen anma töreni, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda Aksaray Valisi Ali Mantı ile Belediye Başkanı Evren Dinçer’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Saat 09.05’te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. Sabahın erken saatlerinde 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nı dolduran yüzlerce vatandaş ve protokol Atatürk’e olan bağlılığını ve sevgisini sunarken, törende duygu dolu anlar yaşandı.
Gençlerden Aksaray Kültür Merkezi’nde Anlamlı Program
Anma etkinliği Aksaray Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla devam etti. Programda, Abdülhamid Han Fen Lisesi Müdürü Burak Solmaz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere yılmadan yürüdüğünü ifade eden Solmaz, “Atatürk, onu yolundan çevirmeye çalışanlara aldırmayarak, önündeki tüm engelleri birer birer aşmasını bilmiştir. Nihayetinde Türk Milleti’nin umudu olmuş, Türk vatanına yepyeni bir çığır açmıştır” ifadesini kullandı. Programda öğrenciler tarafından, Atatürk ve 10 Kasım konulu şiirler okundu, Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türküler seslendirildi.
Atatürk’ün sevdiği Türküleri vatandaşlar da büyük bir beğeniyle dinledi. 10 Kasım  Atatürkü Anma Etkinlikleri çerçevesinde bir çok   kesim düzenledikleri farklı etkinliklerle ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun devrimlerini anlattı. Aksaray’ın en önemli alış veriş merkezi Nora City’de Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri, Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan bir konser düzenledi. Konserin ardından Lise öğrencilerinin yaptığı yağlı boya tablolar sergisi sanatseverlerle buluştu. Haber: Armağan Şen – Ajans AHA

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sökmen Adaylığını Resmen Açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?