Nasıl Ölmek İstersiniz

Dünyanın gündeminde yer alan bilim adamları tarafından da çalışması süren Corona Virüsü 50 yaş üstünü tedirgin ederken, gençlerinde tehdit altında yer aldığı kaçınılmaz bir gerçek olarak ortaya çıkmakta.
Birçok ülkede siyasi iktidarlar gerekli tedbir ve önlemler alırken, yurttaşlarının da ekonomik sıkıntılarına da ödenek ayırarak mücadeleye devam kararı alırken “Evden Çıkma Yasağı” bazı ülkelerde ilan edildi.
Tüm dünya da ‘Kırmızı Alarm’ verilen Corona Virüsü salgınında ise ülkemizde AKP siyasi iktidarı 65 yaş üstü yurttaşların ‘Evden Çıkma Yasağı’ getirirken, Virüs salgını sonrasında adeta ülkede Kahraman ilan edilen Sağlık Bakanı ‘Fahrettin Koca’ ilk anda yaptığı çalışmaların sonunu getiremediği için bir kesim tarafından da eleştiri oklarına neden oluyor. 
Ülkemizde birlik ve beraberlik mesajı verilirken geçtiğimiz günlerde canlı yayında açıklama yapan sözde kahraman Sağlık Bakanı Koca’ya bir basın emekçisi tarafından sorulan “Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilebilir mi?” sorusuna kaçamak yanıt verdi.
Ülkemizde görülen Corona Virüsünün ilk 5 gününde harika çalışmalar çıkaran Bilim Kurulu ve Bilim Kurulu tarafından verilen kararlara uyan Koca hatta ilk 72 saat sonrasında gözünün kızarmasının belirgin kılan fotoğraf ise sosyal medya maymunları tarafından adeta Kahraman ilan edildi. 
Belkide ilk 5 gün sonrasında İnsan Sağlığı için önemli kararlar alan Bilim Kurulunun verilen kararları siyasi iktidar tarafından uygulanmamış da olabilir bu da bir düşünce. Bu konuda netlik belki 3-5 ay sonra ortaya çıkar. Ülkemizde kahraman ilan edilen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her sağlık bakanının yapması gerektiği çalışmaları yapıyor (Tabi ki; şunu da unutmamak gerek Siyasi İktidarın verdiği izin ile) 
Salgın gün geçtikçe artarken ülkemizde; sağlıkçılar için korkulan nokta ise “Yoğun Bakım Kapasitelerinin Dolması.” Umut ediyoruz ki; o kapasite aşılmadan kısa sürede belli bir seviyede son bulur.
Yurttaş tedirgin; bir yandan Corona Salgını ile sevdiklerini kaybetmek istemeyenler…
Diğer yandan ise sevdiklerinin ihtiyaçlarını karşılayamayan esnaflar, işsizler…
Corona Virüsü Salgını sonrasında yaşanan işsizlik oranı gün geçtikçe artarken başlatılan “Evde Kal” Kampanyası ne derece doğru o da düşündürücü bir nokta. 
Yurttaşlara “Evde Kal” kampanyası başlatan siyasi iktidar yurttaşın psikolojik sorunlarını çözebilecek mi? Mesela; kirayı siyasi iktidar mı ödeyecek? Zaruri ihtiyaçları siyasi iktidar mı karşılayacak? Bu ve buna benzer birçok ekonomik sorunlara cevap veremeyen siyasi iktidar yurttaşa da güven vermiyor.
“Evde Kal” diyorsan yurttaşına işsizlerin maddi sorununa çözüm bulmalısın…
“Dükkanları Kapatma Kararı” alıyorsan esnafın Kira sorununa, o iş yerlerinde çalışan emekçilerin ekonomik sorunlarına çözüm bulmalısın…
Geçtiğimiz hafta yurttaşlar tedirgin olarak “Sokağa Çıkma Yasağı” beklerken tedirginliğin sebebi ise tamamen ekonomik sebepler…
Sözde Kahraman Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ağzından dökülen “Herkes kendi OHAL’ini İLAN ETSİN” derken o sihirli mesaj geliyor akıllara…
Yine Koca’nın bu açıklamasından bir kaç gün önce ise ‘Asrın Lideri’ Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Dualar ile atlatacağız; bu virüsü’ cümlesi ile ne güzel örtüşüyor…
Esnaflar, işsizler çözümünüz var ‘Dua’ 
Yer-Gök dua ile kurulu cümlesi geldi aklıma…

Bu Duaları Okuyun….
Eeee…. ne yapalım artık dükkanı kapanan esnaf, işsiz kalan emekçiler ‘Asrın Lideri’ Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sunduğu dua’da çözüm şu şekilde…
Kiralarınızı “Fatiha” suresi ile, ev alışverişlerinizi “İhlas” suresi ile eğer yetmez ise “Kureyş Suresi” ile takviye yapabilirsiniz. 
Kendinizi korumayı “Felak ve Nas” suresi ile, çocuklarınızın ihtiyaçlarını “Kevser Suresi” ile ailenizin ihtiyaçlarını “Sübhaneke, Ettehiyyatü,  Salli-Barik, Rabbena” sureleri ile, Doğalgaz faturanızı “İnşirah Suresi” ile, Elektrik faturasını “Elif-Lam-Mim Suresi” ile, su zaten Allah’tan geliyor bunun için duaya gerek yok “Şükür Etmeniz” yeter. 
Sigara tiryakileri için “Bakara suresi” yeter. Çünkü epeyce uzun. İnternet faturanızı “Maun suresi” ile, Cep Telefon faturalarınızı ise “Tebbet” suresi yeterli gelmez ise “Fil Suresi” ile ekstra dualar edersiniz. 
Kişisel ihtiyaçları için erkekler; “tövbe çekin. Bildiğiniz bütün duaları okumanız yeterli.
Kadınlar için “Kuran Hatim yapmak” anca yeter… Evlerinizi karantina için de “Ayet-el Kürsü” ile bu işlem tamam. 
Ruhunuza El-Fatiha…

2020-03-25 13:09:03

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Unutuldun Şehidim

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?