Milletvekili Erel 36 Bin Kişiye İş İmkanı Olacak

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Aksaray’ın , Aksaraylının sesi olmaya devam ediyor. Kısa süre önce havalimanı projesini tekrar gündeme getiren Erel, KİT komisyonunda da Demir yoluna ilişkin çağrıda bulundu.

İktidarın Aksaray’a, Aksaraylı vatandaşlara adeta üvey evlat muamelesi yaptığını söyleyen İYİ Partili Erel, Ortaköy-Aksaray kara yolu bilinmezliğini de hatırlatarak, “Türkiye Cumhuriyeti devleti çok güçlü dağları delerek Erzurum’u Rize’yi birbirine kavuşturuyor, denizleri doldurarak havaalanı yapıyor ama maalesef sıra Aksaray’a gelince bir  Ortaköy-Aksaray kara yolunu, bir 86 kilometrelik bir demir yolunu maalesef yapamadık. ” diye konuştu.

Demir yolu projesiyle binlerce kişinin iş imkanına kavuşacağını , bölgenin hareketleneceğini hatırlatan Aksaray milletvekilinin TBMM KİT Komisyonundaki konuşmasında ayrıca şu ifadeler yer aldı: “Genel Müdürüm, bizim bir Aksaray-Ulukışla-Çakmak istasyonu arasında yılan hikâyesine dönen bir demir yolu projemiz var. Projede her türlü şey bitti, takip ettiğim kadarıyla geçen yıl ihaleye çıktı ama dış kaynaklı bir kredi bulunamadığı için maalesef temeli atılamadı.”

Dağları Delerek Erzurum’u Rize’ye Bağlayabiliyoruz…

Milletvekili Erel; “Aksaray, Türkiye’nin sanayi açısından, tarım ve hayvancılık açısından her geçen gün büyüyen, gelişen, yıldızı parlayan bir ilimiz. Bu organize sanayide bugün Türkiye’nin markası diyebileceğimiz çok büyük fabrikaları var -isimlerini vermemde bir sakınca var mı bilmiyorum- bu fabrikaların üzerine fabrikalar eklenmesi için bizim demir yolunun bir an önce açılması gerekiyor. Burada Aksaray’ı bilmeyen Komisyon üyeleri “Aksaray’la demiryolunun ne alakası var?” diyebilirler. 86 kilometre civarında bir demir yolu. Türkiye Cumhuriyeti devleti çok güçlü dağları delerek Erzurum’u Rize’yi birbirine kavuşturuyor, denizleri doldurarak havaalanı yapıyor ama maalesef sıra Aksaray’a gelince bir 50 kilometrelik Ortaköy-Aksaray kara yolunu, bir 86 kilometrelik bir demir yolunu maalesef yapamadık” dedi.

Biran Önce Bu Borç Ödenmeli

Milletvekili Erel; “Cumhurbaşkanımızın 4 kez Aksaray Hükûmet Meydanında Aksaraylılara sözü var. Tabii ki, şartlar belki oluşmamış olabilir ama biz Aksaraylılar olarak artık… Devletimizin bu demir yolu Aksaraylılara bir lütfu değil, devlet görevlilerimizin verdiği sözden dolayı bir namus borcudur diyoruz. Devletimizin bir an önce Aksaraylılara bu namus borcunu ödemesini talep ediyoruz. Genel Müdürümü de bu konuda mümkün olduğunca imkânlar dâhilinde -tabii devletin bütçesi nedir, ne değildir bilemiyorum” ifadesine yer verdi.

36 Bin Kişiye İş ve Aş Sağlayacak

Milletvekili Erel; “Aksaray’a özel bir ilgi, alaka göstermesini istiyorum. Zira, demir yoluyla beraber Aksaray-İskenderun ve Mersin Limanı’na kavuşacak, bugün organize sanayide 12 bin kişi varken 36 bin kişiye iş ve aş sağlayacak diyorum” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Zafer Partisi’nden Haber Servisimize Ziyaret

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?