MHP’de Aday Karataş mı

Özel Haber: Armağan ŞEN

16 gün sonra Merkez İlçe kongresine gidecek olan MHP Aksaray Teşkilatında yeni il başkanı kim olacak sorusu şimdiden merak konusu olmaya başladı. Haber Servisimizden Armağan Şen’e gelen bilgiler ışığında MHP’nin yeni il başkanı olarak Aksaray Belediyesi MHP’li meclis üyelerinden Burhannettin Karataş’ın olması bekleniyor.

 

MHP Aksaray İl Başkanı Mustafa Çölkesen‘in aday olmayacağı kesin gözüyle bakılırken, İl başkanlık yarışında ise Genel Merkezin talimatlarına göre hareket edilmesi ve tek adayla kongreye gidilmesi bekleniyor. Öte yandan 20 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan Merkez İlçe kongresinde İrfan Çıtak‘ın yeniden Merkez İlçe Başkanı olarak görevine devam edeceği MHP kulislerinde konuşulurken, İl başkanlık koltuğu için ise Burhanettin Karataş‘ın ismi ön planda yer alıyor.

 

Belediye Başkan Adayı Alkan mı?

Kongrelerinin tamamlanmasının ardından yerel seçime ağırlık verecek olan MHP yine 41 ilde Cumhur İttifak ortağı AKP ile ortak aday çıkarması beklenirken, diğer illerde ise ayrı ayrı logolarda kendi adayları ile seçime gideceği düşünülürken, Aksaray’da AKP ile MHP’nin ayrı ayrı aday çıkaracağı iller arasında yer alıyor.

Ekim ayı sonrasında siyasette yerel seçim hareketliliğinin başlaması beklenirken, Aksaray Belediye Başkanlık koltuğunu Sefer Alkan‘ın adaylığı sonucunda 2019 Mart seçimlerinde kıl payı kaçıran MHP’de Sefer Alkan ismi Belediye Başkan adaylık ismi ön planda olsa da yine Aksaray Belediye Başkan adayı olacak ismin 2 dönemdir Milletvekili olan Ramazan Kaşlı‘nın işaret edeceği isim olması bekleniyor.

 

Kamuoyu Sefer Alkan’ı istiyor…

Genel Seçimlerin ardından partilerde kongre heyecanı tamamlanmasının ardından Mart ayında gerçekleşmesi beklenen (Şubat ayına da alınması düşünülen) yerel seçimlere gözler çevrilirken, beldelerde ve ilçelerde aday adayları şimdiden çalışma yürütürken, Aksaray Belediye Başkanlık koltuğu için isi siyasi partilerde bir hareketlilik şuan için yok. 2019 Mart seçimlerinde 800 oy farkı ile AKP adayına kaybeden MHP’li Sefer Alkan’ın kamuoyu yoklamalarında MHP’den kimi Belediye Başkan adayı olarak görmek istersiniz sorusuna 1’inci sırada ismi yer alıyor.

MHP kamuoyu araştırmalarına kulak verip Sefer Alkan’ı aday gösterir mi bilinmez, ama Ramazan Kaşlı kimi işaret edeceği ise şimdiden merak konusu olmaya başladı.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gelecek Partisi’nden Sürpriz Merkez İlçe Başkanı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?