Kızılay Başkanı Öztürk İddialara Cevap Verdi

Özel Haber: Armağan ŞEN

Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk hakkında Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezi tarafından Armağan Şen’in yaptığı haberler sonrasında Öztürk haber merkezimizi ziyaret ederek hakkında çıkan iddialara cevap verdi.

Kızılay Şubesinde yardım isteyen hiç kimseye değil darp etmek yüksek sesle dahi konuşmadığını ifade eden Yusuf Öztürk; “Kızılay; yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın kapısıdır. Ben Kızılay başkanlığına geçtikten sonra hiçbir vatandaşı bırakın darp etmeyi yüksek sesle dahi konuşmadım. Haberinizde dayak yediğini iddia ettiğiniz N.A. isimli kadın Kızılay’dan daha önce yardım aldı ve yardım almaya da devam ediyor. Bu kayıtlarımızda mevcut. Olay olduğunu iddia ettiğiniz gün ise N.A. isimli kadın ile şubemiz çalışanlarından Zeynep arasında sözlü tartışma yaşandığı esnada ben şubeye girdim. Ne olduğunu sorduğumda önemli bir şey olmadığı ifade edildi. Sonrasında N.A. isimli kadın Zeynep isimli çalışanımıza sinir hastası olduğunu ve ilaçlarını içmediğini ifade etmesi üzerine Zeynep N.A. isimli kadına ilaçlarını içmesi için su vermiş. Ve kadın sakinleştikten sonra Zeynep’ten özür dileyerek kurumdan ayrıldı. Ortada bir kavga dahi yok. N.A. isimli kadın neden böyle bir ifade verdi bende anlamış değilim” ifadesine yer verdi.

Her Yıl Sonu Mal Beyanında Bulunuyorum

Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen’in yaptığı ‘Mal Beyanı Araştırılsın’ başlıklı haberimize ise Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk; “Kızılay dernekler kanunu içerisinde yer almakta. Dernekler yasası çerçevesinde her yıl sonunda dernekler masasına mal beyanında bulunuruz. Bu iddialarda bulunanlar dernekler masasında giderek mal beyanımı görebilirler. Aksi bir durum olsaydı zaten gerekli yasal işlemler yapılırdı. Yapılan iddialar asılsız ve iftiradır. Ben zengin-fakir ayırt etmeksizin herkesi seviyorum. Başkanlığı gönüllü olarak yapıyorum ve Kızılay’dan herhangi bir para ya da maddi güç elde etmiyorum.

Ayrıca yine haberinizde iddia edildiği üzere gurbetçiler tarafından maddi yardım çok az da olsa elden yapılır. Elden yapılan yardımlara da makbuz kesmeden asla yardım kabul etmeyiz. Genel olarak yardımlar banka hesaplarına yapılsa da nadir de olsa elden yapılan yardımlar da oluyor elbette. Kızılay Aksaray Şubesinde her şey şeffaf ve buradan benim 5 kuruş menfaatim yoktur. Bunları yapanlar ile kavgaya da vaktim yok. Kızılay hakkında çıkan iddialar asılsızdır” dedi.

Otel İnşaatımız Devam Ediyor

Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk; “Tüm olumsuzluklara karşı Aksaray’da bizler hizmete devam ediyoruz. Terminal yanında otel inşaatımız devam etmekte. Milli Emlak’a ait olan araziyi Kızılay olarak aldık. 2 katlı Aşevi, kan merkezi, lojistik depo, 300 yataklı misafirhane, 2000 kişinin yemek ihtiyacını ücretsiz karşılayacak restaurant, berber, sauna ve sosyal tesis yapılmakta. 2023 yılında bu inşaatımız sona erecek. Öğrencilerimiz için üniversite içerisinde butik devam etmekte. Çarşıda ise işmerkezi çalışmalarımız devam ediyor” ifadesine yer verdi.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kızılay Başkanı Öztürk Tarafından Darp Edilen Kadın ASD’ye Konuştu

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?