Kirli Pazarlıklar Antalya’da Son Buldu

Özel Haber: Armağan ŞEN

21 Kasım 2022 günü Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen’in yayınladığı “Pazarlıklar Başladı, Haber Servisimize İlginç İddialar Geliyor” başlıklı haberimizin ardından olay perdesini aralıyoruz.

19 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonrasında 1’inci Komite sandığına Mavi Liste tarafından yapılan itiraz sonucunda İl Seçim Kurulu Hakimi’nin kararını bugün açıklaması bekleniyor. Yandaş Basın Resmi Olmayan sonuçlarla Algı Operasyonu yaparak yalan yanlış bilgiler ile haber yaparak Kırmızı Listenin kazandığı iddiasında  bulunmuştu. Yine aynı seçimde 4’üncü Komitede de yaşanan usulsüz oy iddiası bugün gündeme bomba gibi düştü.

Kirli Pazarlıklar Antalya’da Son Buldu

ATSO seçimlerinin yankısı devam ederken, 1’inci ve 4’üncü Komite sonuçları net açıklanmadığı için 2 komite hariç 8 Komite sonucunda 13 Mavi Liste üyesi, 10 Kırmızı Liste üyesi ve 3 Turuncu Liste üyesi komitelerden çıkarak ATSO Başkanlık seçimi için oy kullanmaya hak kazanırken, 4’üncü Komitede 3 üye sonucuna ve 1’inci Komitede 1 üyes sonucuna itirazlar devam ettiği ve Resmi sonuç açıklanmadığı için bu hesaba dahil değil.

ATSO Başkanlık seçimi Turuncu Listenin elinden geçmekte. 3 üye çıkaran ve seçimlerde en az üye çıkaran Turuncu Liste ATSO Başkanlık seçimini belirleyecek rolü üstlendi.

 

Antalya’da Bir Otele Kapandılar, Telefonları Kapalı

 

21 Kasım 2022 günü Aksaray Son Dakika (ASD) haber merkezinden Armağan Şen’in yayınladığı “Pazarlıklar Başladı, Haber Servisimize İlginç İddialar Geliyor” başlıklı haberimizde Haber merkezimize gelen iddialara yer vermiştik. Bugün ise haber merkezimize gelen iddiada Turuncu Liste’den seçimi kazanan Ahmet Kulak, Hacı Coşkun ve Enver Şanlı ile Antalya’da Kırmızı Listenin birçok adayı ile birlikte Antalya’da bir otele kapandıkları, telefonlarının kapalı olduğu iddiasına yer verildi.

İkna toplantılarının 21 Kasım günü akşam saatlerinde yapıldığı ve pazarlıkların tamamlandığı iddia edilirken, kamuoyunda ise yüksek sesle konuşulan bu pazarlıkların arkasında Milyon Liraların olduğu öğrenildi.

Ekonominin başı olan ATSO üyelerinin 2 ila 10 Milyon Lira arasında değişen rakamlar üzerinde yapılan pazarlıklar kamuoyunda yüksek sesle konuşulurken, bu iddialar gerçek ise bu durumu üyeler nasıl açıklayacaklar…

Kırmızı ve Turuncu Liste Liderlerine Aksaray Son Dakika ASD Haber merkezi olarak Kamuoyunu aydınlatma adına soruyoruz;

1- Haber merkezimize gelen ihbar İddialarına göre 21 Kasım’da ikna toplantısı gerçekleşti mi?

2- Bu ikna toplantısı gerçekleşti ise ne tür bir pazarlık konuşuldu ?

3- Bu pazarlıklarda hangi yöntemler konuşuldu ?

4- En Son iddialar arasında Kırmızı Listeden bazı isimler ile Turuncu Liste adayları Antalya’da bir otelde mi kalıyor? Telefonları neden kapalı?

5- Yine iddialara göre Kırmızı Liste ile Turuncu Liste arasında bir anlaşma var ise bu anlaşma boyutundan ne kadar Lira alındı?

6- Bu pazarlıklarda para ile anlaşmayı ne derece doğru buluyorsunuz?

 

Aksaray Son Dakika ASD Haber merkezi olarak İddialara cevap verecek olan Kırmızı Liste ya da Turuncu Liste adına yapılacak her açıklamayı Kamuoyunu aydınlatma adına yayınlayacağız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gözler İl Seçim Kuruluna Çevrildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?