Kavallı Bu Hangi Akıl Tutulmasıdır

Haber: Armağan ŞEN

Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki sedyelerin zincirle birbirlerine bağlanmasına Memleket Partisi Aksaray il başkanı
Murat Kavallı tepki gösterdi. Kavallı yaptığı açıklamada; “Bu sedyelerin birbirine zincirle kilitlenmesi hangi akıl tutulmasıdır” dedi.

Dün gece ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis bölümünde bulunan ve hastalar tarafından kullanılan tekerlekli hasta sandalyelerinin hastane çalışanlarınca zincirli olarak birbirine bağlanmasına tepki gösteren Memleket Partisi Aksaray İl Başkanı Murat Kavallı yaptığı yazılı açıklamada; “Dün gece ilimizde bulunan ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis bölümünde hasta vatandaşların kullanılması için hastanede bulunan tekerlekli sandalyelerin birbilerine zincirle bağlanması hangi akıl tutulmasıdır.

 

Bu sandalyeler hasta ya da yaşlı vatandaşların kullanılması için hastane de bulunurken, kim ya da kimlerin emri ile bu hasta sandalyeleri deyim yerindeyse hastane görevlelilerince adeta hapsedilmesinin izahını kim yapacak? Hastaneye gelen acil hastaya ihtiyaç olan bu sandalyenin getirilmesi ve vatandaşın hizmetine sunulması için oradaki zincirle mahkum edilen hasta araçlarına nasıl ulaşılacak? Edinilen bilgiye göre; ‘Burada yer alan bu tekerlekli hasta sandalyeleri kaybolduğu için böyle bir çözüm bulunmuş. Bu çözüm ne derece haklı bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

 

Hiçbir vatandaş keyfine bu aracı almaz. Bu araçları alan vatandaşlar ya hasta yakınıdır yada yaşlı bir hastayı getirmiştir. Buradan başta ASÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimliğine ve Aksaray Sağlık İl Müdürlüğüne açık çağrımdır derhal bu çağ dışı uygulamadan vazgeçilerek, vatandaşa hizmet olarak gönderilen bu sandalyelerden halkın hizmet alması özgürleştirilmelidir.” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ayhan Erel’den Miraç Kandili Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?