Karacaer, Devlet Hastanesi Personeli İle Buluştu

Haber: Armağan ŞEN

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Tuğrul Karacaer,  bugün Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Ziyaret esnasında, Taşeron firma bünyesinde görev yapan Radyoloji, Yemekhane ve Bilgi işlem çalışanları kadro isteklerini dile getirdiler.

 

Seçim programı kapsamında, Hastane personeli ile bir araya gelen onların sorun ve taleplerini dinleyen İYİ Parti Adayı Karacaer, Muayene için sırada bekleyen hasta ve yakınları ile de sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Aksaray’da yeterince sağlık yatırımlarının olmadığını, mevcut hastanelerin yetersiz olduğunu belirten İYİ Parti adayı Karacaer, Hastane ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamasında “ Hem vatandaşlarımız, hem de hastane çalışanlarımız Sağlık sisteminin gelmiş olduğu durumdan ötürü oldukça dertliydi. Vatandaşlarımız özellikle hastaneden randevu alamamaktan yana çok şikâyetçi oldular. Mevcut hastane ve poliklinik sayıları Aksaray’a yetersiz olmaktadır.

 

Gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaret esnasında, Hastane personelleri ve vatandaşlarla yaptığımız görüşmelerde gerekli notlarımızı alıp çözümlerimizden bahsettik. Taşeron firma bünyesinde görev yapan Radyoloji, Yemekhane ve Bilgi işlem çalışanları kadro isteklerini söylediler ve bu yönde bizlerden destek talebinde bulundular. Aynı kurumda çalışıp kamu haklarından mahrum olan yıllarca söz verilip kadro verilmeyen Radyoloji, Yemekhane ve Bilgi işlem çalışanlarının kadro almaları için gerekli girişimlerde bulunacağımızı bildirdik. Misafirperverliğinden ötürü Baş Hekimimiz Doç. Dr. Mustafa Onur Karaca’ya teşekkür ederiz.” Dedi.

 

İYİ Parti Aksaray Belediye Başkan adayı Karacaer’in Aksaray Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ziyaretinde, İYİ Parti İç Anadolu bölgesi Kadın politikaları koordinatörü Pınar İzgü ile Belediye Meclis üyesi adayları eşlik etti.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Aksaray’ı Hep Birlikte Yöneteceğiz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?