İYİ Parti’nin Yeni İl Başkanı Belgemen Olacak

Özel Haber: Armağan ŞEN

FAL BAKMIYORUZ, GAZETECİLİK YAPIYORUZ!…

 

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal’ın istifasının ardından gözler yeni il başkanın kim olacağına çevrilirken, İYİ Parti Genel Merkezi tarafından önümüzdeki hafta başından itibaren Sercan Belgemen’in atamasını gerçekleştirmesi bekleniyor.

 

Sürpriz şekilde aday adaylığına son 1 gün kala adaylığı açıklanan Turan Yaldır’ın seçim sonrasında milletvekili seçilmesi ile birlikte İYİ Parti’de kartlar yeniden karılmaya başladı. Cumali Asal’ın hastalığını bahane ederek istifa ettirilmesinin ardından Turan Yaldır’ın geçmiş dönemde Ülkü Ocaklarında birlikte çalıştığı Sercan Belgemen’in il başkanı olması için yaptığı çalışmalar sonucunda Belgemen’in önümüzdeki hafta içinde Genel Merkez tarafından atama yapılması bekleniyor.

 

ASD Okuyucuları 3 Ay Önce Öğrendi…

Aksaray Son Dakika Haber merkezi takipçileri ise tıpkı Turan Yaldır’ın İYİ Parti’den aday olacağını 3 ay önceden bildiği gibi, Sercan Belgemen’in il başkanı olacağı, mevcut il başkanı Cumali Asal’ın istifa edeceği haberini 15 Mayıs tarihinde Armağan Şen‘in kaleme aldığı “Kulak Verin Bu Deliye” başlıklı köşe yazısında okumuşlardı.

İşte Armağan Şen’in 15 Mayıs’ta kaleme aldığı “Kulak Verin Bu Deliye” başlıklı köşe yazısındaki sözleri;

Cumali Asal; beceremedin, eline yüzüne bulaştırdın, yetmedi o kadar sitrese girdin. Bırak arkadaş şu koltuğu, nasıl olsa yeni vekilin, İl Başkanlık ismi için Ülkü Ocaklarında beraber hareket ettiği, siyasi her alanda birlikte olduğu Sercan Belgemen’i il başkanı olarak görmek istiyor ki; bunu seçim çalışmalarında da gördük, duyduk işittik. Çekil git, gölge yapma koltukta Cumali Asal.

Bakın İYİ Partililer 6 Aralık 2022’de şahsım tarafından yayınlanan “ATSO’da Kirli Pazarlıkları Deşifre Ediyoruz” başlıklı özel haberde o dönem Turan Yaldır MHP üyesi iken, ben bu haberi ele aldığımda şu iddialara yer verdim;

 

“….

Siyaset mi Bulaştı? Koltuk mu Vaat Edildi

Turuncu Listenin Kırmızı Listeye verdiği destek sonrasında Ahmet Koçaş ATSO Başkanlık koltuğuna oturdu. Birçok dedikodular, şu kadar para, şu kadar gayrimenkul vaat edildi iddialarına karşı Kulak sert açıklama ile cevap vermişti. Ahmet Kulak’a ve Ahmet Koçaş’a Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezi olarak soruyoruz;

1- Ahmet Koçaş bir siyasi partiden Aksaray Belediye Başkanı mı olmak istiyor?

2- Koçaş ile Kulak arasında koltuk paylaşımı mı oldu? Daha açık soralım; Koçaş Belediye Başkanlığına, Kulak ise ATSO Başkanlığına mı geçecek? Aranızdaki yazılı olmayan sözlü anlaşma bu mu?

3- Bu Pazarlık içerisinde Turan Yaldır ismi’de İYİ Parti’den Milletvekili adaylık koltuğu da var mı?

4- İYİ Parti Genel Merkezi tarafından olası temayyül araştırmasında Ahmet Koçaş ATSO Başkanı olarak Turan Yaldır ismini mi Önerecek?”

 

O zaman bu haberime gülenler, 10 Nisan 2023 tarihinde parti genel merkezleri tarafından açıklanan aday listelerinde Aksaray Son Dakika Haber Merkezi olarak bizler 4 Ay önce yazmıştık. Ve yukarıda paylaştığım haberimizde 4 maddeden 3 ve 4’üncü madde doğrulandı.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

MHP’de Aday Karataş mı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?