İlk Anket Yayınlandı AK Parti İle İYİ Parti Arasında Fark Kapandı

Özel Haber: Armağan ŞEN

31 Mart yerel seçimler öncesinde Aksaray merkez kapsamlı Ankara Merkezli Anket Firması tarafından yapılan kamuoyu araştırmasında AK Parti adayı Evren Dinçer ile İYİ Parti adayı Tuğrul Karacaer arasındaki fark 2 puana kadar geriledi. İki aday arasındaki makas farkının kapanması 31 Mart akşamı Aksaray’da heyecanlı bir seçimin bizleri beklediği görülüyor.

 

Yerel seçimlere sayılı günler kala siyaset kulislerinde oy hesapları yapılmaya başlandı. Bir yandan adaylar harıl harıl çalışırken, diğer yandan ekipler seçim sonuçlarını ve anket sonuçlarını inceleyip yorumlamaya çalışılıyor.

 

Görünen o ki bu seçim de geçen 2019’da olduğu gibi kıran kırana geçeceğe benziyor. Tek bir farkla.
O da Ak Parti’nin bu seçimde rakibi MHP değil İYİ Parti.

 

Merkez 48 mahallede İYİ Parti 15, Ak Parti 20 mahallede birinci. Diğer mahallelerde ise başabaş bir durum var. MHP ise tüm mahallelerde 3. parti konumunda. Bu tablo ve sokağın sesine bakacak olursak İYİ Parti ile Ak Parti arasındaki farkı kapatmakta kararlı. Yapılan son anketlerde de bu durum gözlemleniyor. 10 ay önceki seçimlerde 11 puan olan fark seçimlere 20 gün kala 2 puana kadar düşmüş durumda.

 

Anlaşılan o ki seçimin kazananı son sandık açılıp son oylar sayılana kadar belli olmayacak ve Milliyetçi seçmenin tercihi sonucu belirleyecek. Çünkü MHP’nin seçimleri kazanamayacağını gören Milliyetçi seçmen, Ülkücü kimliği ile bilinen İYİ Parti’nin Aksaray Belediye Başkan Adayı Tuğrul Karacaer’e yönelirse Evren Dinçer için başkanlık macerası son bulabilir.

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Dinçer 5 Yılda Gerçekleştirdiği Projeleri Tanıttı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?