Hatay Depremi Aksaray’da da Hissedildi

Haber: Armağan ŞEN

6 Şubat Pazarcık Kahramanmaraş ve Elbistan Kahramanmaraş depremlerinin ardından bugünde 20:04’te merkez üssü Defne Hatay 6,4 şiddetinde ve 20:07’de ise merkez üssü Samandağ Hatay 5.7 şiddetinde meydana gelen deprem başta Aksaray, Niğde, Kırşehir, Kayseri’de de hissedildi.

 

AFAD Başkanlığından verilen bilgilere göre 20:04’te Defne Hatay merkezli 6,4 şiddetinde ve 20:07’de ise Samandağ Hatay 5,7 şiddetinde meydana gelen deprem birçok ilde hissedildi. Aksaray’da da Depremin hissedilmesi sonucunda birçok vatandaş evlerini terk ederek güvenli alanlara ulaştılar.

Yetkililerden alınan bilgilere göre Aksaray’da ilk belirlemelere göre yıkılan bir bina olmadığı öğrenildi.

Depremin Aksaray da da hissedilmesi vatandaşları paniğe sevk etti. Birçok vatandaş araçları ile güvenli bölgeye kaçarken, araçları olmayan vatandaşlar ise dışarıya güvenli yerlere çıktılar. Yağmur yağışı ve soğuk hava nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

 

Adana ve Hatay’a Ambulans Sesleri Yükseldi

Aksaray Son Dakika (ASD) Haber Merkezine ulaşan ilk bilgilere göre 20:04’te merkez üssü Defne Hatay 6,4 şiddetinde ve 20:07’de ise merkez üssü Samandağ Hatay 5.7 şiddetinde meydana gelen deprem sonrasında ambulans ve polis sirenlerinin yükseldiği öğrenildi.

Ayrıntılar Gelecek

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Keser’den Miraç Kandili Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?