a

Hakkımı Helal Etmiyorum

Ne güzel okkalı özlü sözler var ‘Helallik İsteyenlere’

Aslında Mevlana’nın özetlediği gibi;
“Hakkımı helal etmiyorum diye dilini yorma… 
Helali-haramı bilse zaten hakkını yemezdi…”
Yada özlü sözler içinde en çok söylenenidir…
“Haram ettikleri hayattan helallik isterler…” 
Bir de Hüseyin Kağıt’ın seslendirdiği ‘Bu Dünyada’ isimli şarkısında yer alır şu sözler “Hakkımı Helal Etmiyorum Sana Yar… Ben bu dünyada yandım sende yan öbür dünyada”
Ahmet Şafak’ın seslendirdiği ve ülkücü camianın vazgeçilmez şarkısı olan “Reislerde Sever” isimli şarkısı dün itibariyle güncellenerek “Reislerde Helallik İster” oldu…
Sen; “Çiftçiye Ananı da Al Git Diyeceksin” o çiftçinin iddialara göre 2 yıldır yaşamadığı zorluk kalmayacak bir tek cümle ile helalleşebileceksin öyle mi? 
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Seçimler sonrasında elektrikler kesilecek milletin namusu olan oy’lara sahip çıkılmayacak hatta senin yanında yer alanlardan birisi dalga geçer gibi “Trafoya Kedi Girdi” Diyecek; ama sen bir kelime ile helalleşebileceksin öyle mi? 
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
“Özledik Seni Eyyyy!… Hocam. Bitsin Bu Hasretlik” diyeceksin, Aziz Türk Milleti’ne 15 Temmuz Yaşattıracak kadar cesaretlendireceksin o kanı bozuk Cemaatçileri; 
Sonra Sen “KANDIRILDIM” diyeceksin, bir kaç ay sonra “Ne KANDIRILDIM, NE KANDIRDIM” diyeceksin… Ama bunları unutacaksın helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
“Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız” diye mitingler boy göstereceksin, sonra da çıkıp helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
“Başörtülü Bacımı Camide Dövdünüz” diyeceksin, Gezi Parkı Direnişçilerini terör örgütü gibi göstereceksin, Millet İttifakını senden olmadığı için “ÖTELEYECEKSİN” sonrada bir yayında helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Cumhuriyet’in kurucusu 1. Cumhurbaşkanı, Başkomutan, Dünya Lideri, Asrın Lideri, AT ÜSTÜNDE cepheden cepheye koşan Ulu Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve Silah Arkadaşı İsmet İnönü’yü kast ederek “2 Ayyaş” Diyeceksin sonra da helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
İşte bu sebepten dolayı ETMİYORUM SANA HAKKIMI…
Türk Örf ve Adetinde bir mekanı kapatıyorsan, hesapları kapatan öder, diye bilinir. Sen; aylardır Kafeleri, Kahvehaneleri, eğlence mekanlarını kapatacaksın.
Esnafın umudu olan Bayram öncesinde iş yerlerini kapatacaksın… Sonra da geçip helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Senin düşüncen de olmayanları terörist, sana muhalif olanlara Silivri Yolu Göstereceksin helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
‘Ergenekon – Balyoz’ davalarının “Savcısıyım” diyeceksin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Onurlu Genel Kurmay Başkanına Kelepçe taktırarak “Yandaş Kanallarında” kesintisiz Canlı Yayın yaptıracaksın, Sonra da ‘Savcısı olduğunu söylediğin; ‘Ergenekon – Balyoz’ davalarının içinin boş olduğunu anlayacaksın’  ama sen helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Sana Muhalefet olanları “FETÖ’cü – PKK’lı’ diye yaftalayacaksın ‘Çapulcu’ diye aşağılamaya çalışacaksın, helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Devletin Namusu olan Kozmik odalara yanındakiler girecek, helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
128 Milyar Dolar Nerede? Sorusuna cevap veremeyeceksin, helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Gemi filosuna ‘GEMİCİK’ diyeceksin; helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Sedat Peker denilen müptezeli geçtiğimiz yıllarda ‘Barış İçin Akademisyenler’e yönelik “Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve kanlarınızla duş alacağız” sözlerini söyletme cesaretini vereceksin; helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
“Şehide Kelle, Domuz Sürüsünün başı Apo’ya Sayın, Çözüm Sürecinde Akiller Oluşturacaksın” helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Anayasa tarafından Düşünce Özgürlüğü, güvence altına alınacak ama ne derece uygulanacak o’da akıllarda ki; bir başka soru…
Anayasa’nın 26. Madde; Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı,resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.
Şimdi bu yazı sonrasında bilindik işlemler yapılacak helalleşebileceksin öyle mi?
“Hakkınızı Helal Edin” diye…
Gerçekten “Helallik” istiyorsan getir sandığı koy ortaya Helalleşelim..

2021-05-15 14:55:43

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ne Bastınız

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi