a

Haber Servisimize Atılan Suçlama Kabul Görmedi

Özel Haber: Armağan ŞEN – AKSARAY SON DAKİKA

Önceki hafta ilimizde yaşanan video skandallarının ardından Aksaray’da hiçbir sözde basının yayınlama cesaretinde bulunamadığı görüntüleri haber servisimiz tarafından Armağan Şen imzalı olarak özel haberle kamuoyuna duyurmuştuk.
""
Yayınladığımız "VARAN 1 Belediye Başkanlarını Fantazi Telaşı Sardı" başlıklı haberlerimizin ardından haber servisimiz kamuoyunun takdirini toplarken, bazı siyasilerin de tepkisini aldık. Bu tepkiler sonucunda haber merkezimizden Armağan Şen ifade verdi.
İlk İfade Öğlen Verildi
Yayınladığımız haber sonrasında 27 Ekim saat 11:00 sularında davet üzerine haber servisimizden Armağan Şen Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğinde ifade verdi. İfade sonrasında emniyetten gönderildi.
Akşam Ek İfade İstendi
Aynı tarihte saat 19:00 sularında Aksaray Cumhuriyet Savcılığınca haber merkezimizden Armağan Şen’in ek ifadesi alınmak üzere yeniden Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne ifade alınmak üzere götürüldü. Burada ifade sonrasında  Aksaray Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından gözaltı kararı ile 28 Ekim tarihine kadar (1 Gün ) gözaltında kaldı.
İşte Gazeteci Şen Hakkında Suçlamalar
Gazeteci Armağan Şen hakkında Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal ve Yeşiltepe Belediye Başkanı Tahsin Çelik tarafından yapılan şikayette "Özel Hayatı Gizlilik" "Soruşturmanın Gizliliği İhlal" "Basın Kanuna Muhalefet" suçlarından ifade verdi. 
Mahkeme "Suç Yok Dedi"
Suçlamalar sonrasında ifadesi alınan Gazeteci Şen emniyet ve nöbetçi savcılık ifadesinin ardından "Adli Kontrol İle Serbest Kalma Şartıyla" Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Gazeteci Armağan Şen burada yaptığı savunma sonrasında hakkında yapılan suçlamanın yersiz olduğu, burada suç olmadığı anlaşılarak ve ortada suçlanacak bir durumun olmamasından dolayı beraat ederek dosya tamamen kapandı. 
 
Aksaray’da Karartma Uygulanıyor!!!
Aksaray’da konuyla ilgili sadece Aksaray Son Dakika haber merkezine yapılan bu şikayet sonucunda gözaltı uygulanması "Aksaray’da Karartma Uygulanıyor!!!" sorusunu da akıllara getirtti. 
Akit Tv, Oda Tv, Duvar Gazetesi gibi ulasal yayın yapan sitelerde yayınlanan haberlerde söz konusu videolar yer alırken ve yine söz konusu belediye başkanlarının yüzleri alenen yer verilmesi ve o haber siteleri hakkında işlemler yapılmaması ise kamuoyunda bir başka merak konusu oldu.
Başkanın İddialarına Göre "700 Kişi Var"
Oda Tv’nin haberine göre Oda Tv’ye konuşan Yeşilova Belediye Başkanı Veyis Baysal, “Bu durum kimsenin başına gelmesin. Bana böyle bir şey yapıldığı gün 700 kişiye daha yapılmış” şeklinde konuştu.
Siyasi İktidarı Eleştirdiğimizde Yanımızda Olanlar İş Kendilerine Gelince Karşı Oldular
Gazeteci Armağan Şen yaptığı açıklamada ise "30 Mart 2020 tarihinde siyasi İktidarı eleştirdiğim bir köşe yazısı sonrasında gözaltına alınmıştım. 31 Mart tarihinde adliyeye çıkarıldığımda "Özgür Basının susturulamayacağını ve basının eleştiri ve gerçekleri yazması gerektiğini" savunan CHP Aksaray İl Başkanı Ertürk o gün yanımızda yer alarak kameralara poz verirken, 28 Ekim gününde ise CHP’li bir Belediye Başkanının ahlak dışı videolarını haber yaptığım için karşımda oldular.
Etiklik ucu sana bile dokunsa haklının yanında yer alınmalı. Ben ve Aksaray Son Dakika Haber merkezi her zaman ilkeli duruşumuz ve haberlerimiz ile varolacağız. Ancak ilkesiz duranlar, işlerine geldiği zaman ‘basın’ işlerine gelmediği zaman ‘tü kaka’ diyenleri de kamuoyunun vijdanına bırakıyorum" dedi.  
Salı Günü Suç Duyurusunda Bulunacağız
Aksaray Son Dakika Haber Merkezinden Armağan Şen; "Söz konusu belediye başkanları hakkında Görevleri başında görevlerini kötüye kullandıkları için, Devletimizi ve milletimizi itibarsızlaştırmaya çalıştıkları, dini ve milli değerleri yok sayarak aşağıladıkları ( Ezan Okunurken) bu ahlak dışı eylemi yaptıkları için ve adil yargılamayı etki altına alma çabasında açıklamaları sosyal medyadan paylaşarak eylemden bulunan şahıslar hakkında Salı günü Kamu adına ve Milletimiz adına suç duyurusunda bulunacağız" şeklinde konuştu. 
Avukat Yılmaz "Adalet Gerekeni Verdi"
Gazeteci Armağan Şen’in Avukatı Göktürk Tuğra Yılmaz yaptığı açıklamada ise; "Müvekkilim kamuoyunu aydınlatmak adına Gazetecilik görevini başarı ile yerine getirerek devletin makamında milletin oyları ile seçilenlerin yaptığı ahlak dışı görüntüleri sansürlü ve isim belirtmeden yayınlamıştır. Ortada "Özel Hayatı Gizlilik" "Soruşturmanın Gizliliği İhlal" "Basın Kanuna Muhalefet" suçları yoktur. Müvekkilim Aksaray’da yapılamayanı yaparak meslektaşlarına da adeta Gazetecilik dersi vererek yüreklice yayınlamıştır. 
 Cumhuriyet’in savunucusu savcıların ve hakimlerin verdiği karar kamuoyunda da sevinçle karşılanmış ve müvekkilim haklı olduğu ortaya çıkmıştır" şeklinde konuştu.  

2021-10-31 19:18:18

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gözler Siyasi Partilere Çevrildi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi