Ertürk, Karaüzüm’ü Takip Ediyor

Haber: Armağan ŞEN

26 Temmuz tarihinde Kanal 68’de yayınlanan Sedat Eker’in moderatörlüğünde ‘Başkanlar Konuşuyor’ programında gazeteciler Nazmi Çalışkan ve Hikmet Recep Turan’ın sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm gazetcilerin sorularını yanıtlamıştı.

Zafer Partisi Aksaray İl Başkanı Resul Karaüzüm o gün yayınlanan Canlı yayında AKP Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz hakkında açıklamada bulunarak Yenikent’te yer alan çiftlik konusunda bahsetmişti. Bu açıklamadan 6 gün sonra dün CHP Aksaray il başkanı Ali Abbas Ertürk AKP Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz hakkında açıklamada bulunarak Yenikent’te yer alan çiftlik konusu hakkında geniş kapsamlı basın açıklamasında bulundu.

Zafer Partisi il başkanı Karaüzüm’ün açıklamasından 6 gün sonra CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk’ün aynı konuda açıklama yapması kamuoyunda CHP Zafer Partisini takip ediyor algısı oluştu.

Zafer Partisi il başkanı Karaüzüm 26 Temmuz tarihinde Canlı yayında yaptığı açıklamada; “Yenikent’te bir çiftlik var. Bu çiftliğin 500 dönümlük arazisi AKP Milletvekili İlknur İnceöz’ün yakınına ait şirkete 7 bin 500 lira’ya kiralanıyor. O sözleşmeye imza atılan kayyumları da tanırım. Söz konusu olay yukarıda siyasi baskı var. El vijdan ya orada yetimin hakkı var. 500 dönüm arazi içerisindeki ekip ve ekipmanları ile Kayyum’dan kiralıyorsun” dedi.

Zafer Partisi il başkanı Karaüzüm ayrıca şu ifadelere de yer verdi“Armutlu’da 825 dönüm hazine arazi var. Bu hazine arazisini Karaman AKP Gençlik Kolları başkanı ‘Lavantazade’ isimli bir şirket kurarak Aksaray Valiliğine geliyor. Aksaray Valisi de şehrime katkı olsun diye veriyor. 825 dönüm arazi 6 ortaklı şirkete dönüşürken, 2 yıldır işlem yok. Bu ortaklardan 2’si eski bürokrat, 1’si AKP İl Başkan yardımcısı. Bu 6 kişi bir araya gelip nasıl ortak olabilir.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

DEVA Partisi’nden Aksaray Son Dakika’ya Ziyaret

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?