Ertürk “Aksaraylı Oyu Verdi, Hızlı Treni Sivas Ve Yozgat Kaptı”

Haber: Armağan ŞEN

Aksaray’ın senelerdir haksızlıklara ve yolsuzluklara cesurca savaş açan ve birçok rant olayının önüne geçen Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk, 3 buçuk senedir vatandaşların sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek için sayısız köy ziyaretigerçekleşleştirdi. Ertürkdündeseçim gezileri kapsamındaAcıpınar’daydı. Millet ittifakı adayları Ali Abbas Ertürk, Turan Yaldır ve Naciye Akkuş Türk’ünyapmış olduğu Acıpınar ziyaretine millet ittifakı parti teşkilatlarıda katıldı.

 

Bizlerin derdine çare bulursan sen çare bulursun

Acıpınarlı vatandaşlar, Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk’e mevcut iktidarın Aksaray milletvekillerinin memleketlerine hiçbir yatırım getirmediği ve yaşadıkları sorunlardan haberdar olmadıkları konusunda şikâyette bulunurken ‘’ senelerdir aldıkları oyun hakkını vermediler. Yatırım getirmelerinden geçtik kendilerini ulaşılmaz yaptılar. Sen bizim ümidimizsin. Şimdiye kadar hırsızlıkla talanla hep sen baş geldin. Dertlerimize çare bulursan sen çare bulursun’’ şeklinde konuştular.

 

Bizim ilimizin Yozgat’tan, Sivas’tan, Kırıkkale’den ne eksiği var

Milletvekili adayı Ertürk ise yaptığı konuşmada ‘’Aksaray’dan Acıpınar’a gelirken telefonum 3 kez çaldı. Arayanlardan bir tanesi iktidaradaçok yakın bir gazeteci;başkan gözün aydın Sivas’ın, Yozgat’ın hızlı treni yapılıyordedi. Bir tanesi AK Parti’ye önemli destek vermiş bir iş adamı dedi ki; Yozgat’ın merkez nüfusu 109 bin, Aksaray’ın nüfusu 200 binden fazla Yozgat’a hızlı tren faaliyete geçiyor, üstelik 100 milyar TL lik de yatırım yapılacakmış niye böyle oluyor diye sordu. Acıpınar’adönerkende bir işçi kardeşimiz aradı, arkadaşlarımız şahit telefonda ağlıyor, ben bugüne kadar AK Parti’ye oy verdim diyor. Bizim ilimizin Yozgat’tan, Sivas’tan, Kırıkkale’den ne eksiği varda bu hızlı tren bizim ilimize değilde buralara yapıldı, üstelik bir ay ücretsiz olacakmış, benim 4 tane çocuğum var neden onlar bedava binemiyor diyerek ağlıyor.

 

İyi olsun diye oy verdiniz kötü çıktılar

Ertürk konuşmasının devamında ‘’Biz bu arkadaşlarımıza oy verdiğin partiye sor demeyiz bu bize yakışmaz. Neden oy verdin diye sormakbizim siyaset tarzımız değil, olamaz. O arkadaşlarımıza şunu söyledim; bugüne kadar olan tercihiniz başımızın üstüne. İyi olsun diye oy verdiniz kötü çıktılar, sizi suçlamıyoruz. Bugün geldiğimiz noktada AK Partilisi, MHP’lisi, altılı masalısı hepimizin bir ortak noktada buluşması lazım. Önce Aksaray sonrada Türkiye diyerek, sandığa vatan sevdasıyla, bayrak sevdasıyla, sandığa çocuklarımızın geleceğini düşünerek gitmemiz lazım. Burada az önce bize feryat ederek dertlenen teyzemizi çok iyi anlıyorum. Anadolu köylüsü, toprağıyla, insanıyla, hayvanıyla bütünleşir duygu olarak. Yem fiyatları yüzünden ahırındaki ineğini besleyemeyip kestirdiyse o gece göz yaşı döker. Eğer susuzluktan dolayı tarlada ekini yanmışsa Anadolu kadınının yüreği yanar. Sorunlarınızın hepsini biliyorum’’ dedi. Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk’ün bu sözleri üzerine Acıpınar halkı alkışlar ve sevgi tezaruhatları ile Ertürk’e hislerine tercüman oldukları için teşekkür ettiler.

 

Bugün oy verdiğimiz milletvekillerini görmek ufo görmekten daha zor

Ali Abbas Ertürk ayrıca, uzun senelerdir siyasetle uğraştığını, Aksaray’ın her karışını sık sık gezdiğini, birçok protokol programına katıldığını, Aksaray’ın bazı sorunlarına çözüm bulmak için meclise Milletvekillerinin yanına gittiğini ama ne Aksaray’da ne de mecliste senelerdir Aksaray Milletvekili olarak görev yapan İlknur İnceöz’ü görmediğini söyledi.

Millet ittifakı adayı ardından Acıpınarlıları coşturan bir de benzetme yaptı. Ertürk mevcut iktidar milletvekillerinin vatandaştan ne kadar uzak olduğunu anlattığı benzetmesinde ‘’ bir ara televizyonlarda sürekli haber yayınlanırdı, Türkiye’nin filanca köyünde bir köylü ufo gördüm diye haberlere çıkardı. Bugün oy verdiğimiz milletvekillerini görmek ufo görmekten vallahi de daha zor billahi de daha zor’’ dedi.

Acıpınar halkı milletvekili adayı Ertürk’ü uğurlarken ‘inşallah buraya bir sonraki gelişiniz Milletvekili olarak olur’’ dediler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Teknofest Türkiye İçin Büyük Bir Adımdır

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?