Diyanet-Bir-Sen Yöneticisi Çakıroğlu 20 Dakika İçinde Geri Vites Attı

Cuma günü tüm Türkiye’de doktorlar greve gitti ve acil hasta dışında hastalara bakılmadı. Bu duruma tepki gösteren Diyanet-Bir-Sen Aksaray yönetivilerinden Mesut Çakıroğlu doktorları hedef alarak hakaret etti. Doktorların tepkisi ve konuyu yargıya taşıyacaklarını bildirmesi üzerine Çakıroğlu 20 dakika içerisinde çark edip geri vites atsa da Türkiye genelinde sağlık sendikaları suç duyurusunda bulunmaya devam ediyor.
Diyanet-Bir-Sen Aksaray yönetivilerinden Mesut Çakıroğlu sosyal medya hesabından yaptığı ilk paylaşımda Anayasal haklarını kullanan doktorlara bela okuyarak hakaret ederken şu cümleleri kullandı; “Asgari ücretin 4250 TL olduğu memleketimizde 15-20 bin TL maaş alan Aksaray Hastanesi doktorları grevde imiş. O hastaneye gelip geri dönen hastalarını akıbeti sizi ve çocuklarınızı da vursun inşallah. Allah’tan istemissiniz O da verecektir belanızı. Yuh olsun sizlere” paylaşımının ardından Çakıroğlu hakkında kısa sürede birçok sağlık sendikaları suç duyurusunda bulundu.
Suç duyuruları sonrasında Diyanet-Bir-Sen Aksaray yönetivilerinden Mesut Çakıroğlu geri vites atarak; “Bugün sabahın erken saatlerinde hastanede yaşadığım olaydan sonra, doktorlar hakkında yazdığım hakaret ve küfür içermeyen sitemimin doktor arkadaşları üzdüğünü gördüm. her ne kadar yasal olsada doğru bulmadığımı, hak aramanın başka yollarının denenmesi gerektiği görüşümü de belirterek tüm doktor arkadaşlarımdan özür diliyorum” açıklamasında bulundu.
“Sineye Çekmiyoruz. Suç Duyurusunda Bulunacağız”
Türkiye Kamu Sen Aksaray İl Temsilcisi ve Türk Sağlık-sen Aksaray Şube Başkanı Taner Kara ise  ‘Sineye çekmeyeceklerini ve suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ederek şu sözlere yer verdi; “Diyanet Bir Sen Yöneticisi Mesut Çakıroğlu’nun bugün Hekim arkadaşlarımızın Anayasal hakları olan grev kararına karşı yapmış olduğu paylaşım kabul edilemez bir durumdur. Kamuoyu şunu iyi bilmelidir ki bizim işimiz insan sağlığıdır. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının yapmış oldukları tüm eylemler insan sağlığı göz önünde bulundurularak yapılır. Bu nedenle Anayasa ve 4688 sayılı kanunlarda hak olarak verilen tüm eylemlerimiz de Acil servisleri Ameliyathaneleri yoğun bakımları ve insan sağlığını direk olarak etkileyecek tüm birimlerimizi bu eylemlerin dışında tutarız.
Hal böyle iken kendisinin de sendikacı ve din görevlisi olduğunu öğrendiğimiz bir sendika yönetim kurulu üyesinin, Hekimlerimizi hedef olarak göstermesi sendikacılık adına Hekimlerimize, Ailelerine, çocuklarına bela okuması din adına utanılacak bir durumdur. Biz Türkiye Kamu-sen ve Türk Sağlık-sen Aksaray Şubesi olarak böyle bir durumu sineye çekemeyiz. Tüm Türkiye’nin sağlıkta şiddete odaklandığı bu dönemde bu tip paylaşımlar hedef göstermek kin ve nefreti körüklemek şiddete davetiye çıkarmak demektir. Anayasal ve sendikal haklarını kullandığı için kişilere hakaret suçtur. Bu nedenli ilgili kişi hakkında hekimlerimiz adına savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızı bildiririz.”

0 0 0 0 0 0

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Meteoroloji Uyarı Üzerine Uyarı Veriyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Merkezi olarak, Aksaray'da ve Yurtta Meydana Gelen SonDakika Haberlerini sizlere güvenli ve en hızlı şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. GERÇEK'ten TARAFLI, AYKIRI ve SANSÜRSÜZ Haberin Adresi

Konuşma Başlat
1
WhatsApp İhbar
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?